REKLAMA

Szokujące dane Eurostatu ws. gwałtów. Kobiety w Polsce 48 razy bezpieczniejsze niż w Anglii

Jak pokazują najnowsze dane Eurostatu, Polska jest jednym z najbezpieczniejszych miejsc dla kobiet w Europie. Okazuje się że nad Wisłą, a także w krajach bałkańskich, Grecji i Słowacji występuje najniższa ilość gwałtów na kobietach, przypadających na 100 tysięcy mieszkańców.
 Szokujące dane Eurostatu ws. gwałtów. Kobiety w Polsce 48 razy bezpieczniejsze niż w Anglii
/ pixabay.com
Z mapy opublikowanej przez Eurostat wynika, że kraje Europy Wschodniej oraz południe kontynentu to w porównaniu z krajami Europy Zachodniej i Północnej prawdziwie bezpieczna przystań dla kobiet. Kobiety w Polsce są... 48 razy bezpieczniejsze niż w Anglii i 37 razy niż w Szwecji.

92.08 - tyle gwałtów przypada na 100 tys. mieszkańców w Anglii, gdzie dane są najbardziej zatrważające. W Szwecji - 69.72. W Islandii 62.95, w Norwegii 43.89, w Niemczech 10.07, we Francji 25.17. W Polsce - 1.89.
 
Co ciekawe, mapę udostępnił na swoim profilu na Facebooku prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Cezary Kaźmierczak. Okazało się, że otrzymał za to... bana na 24 godziny. 
 

Nieslychane zupelnie. Za opublikowanie grafiki z danymi Eurostatu, ze w Polsce jest najmniej gwaltów na 100 tys mieszkanców - dostalem bana od Fejsbuka na 24 godziny! Ciekawy jestem czy polski rzad kiedykolwiek sie postawi wobec takich sprzecznych z prawem praktyk


- pisze Kaźmierczak.
 

źródło: briefz.pl

raw

#REKLAMA_POZIOMA# 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura