Śpiewak: RPO Adam Bodnar złożył dzisiaj kasacje do Sądu Najwyższego na wyrok w mojej sprawie

- To jest dobry początek tygodnia! Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar złożył dzisiaj kasacje do Sądu Najwyższego na mój wyrok w sprawie wytoczonej przez dewelopera spółkę ICON. RPO uznał, że nie sąd nie może karać za sformułowanie „dzika reprywatyzacja”. RPO uznał, że działaliśmy w interesie publicznym a krytyka osób publicznych musi być dozwolona - informuje na Facebooku walczący działacz miejski walczący z dziką reprywatyzacją w stolicy Jan Śpiewak.
 Śpiewak: RPO Adam Bodnar złożył dzisiaj kasacje do Sądu Najwyższego na wyrok w mojej sprawie
/ screen video Rp.tv
Czytaj więcej: "Chyba będę musiał uciekać z Polski". J. Śpiewak otrzymał 225 tys. złotych kary za użycie sformułowania…

 

Spółka ICON oparła swoją działalność deweloperską na nieruchomościach zreprywatyzowanych w Warszawie. Najsłynniejsza sprawa, którą nagłośniłem, to przejęcie przez ICON kamienicy poety Mirona Białoszewskiego na Poznańskiej 37. Deweloper za zgodą konserwatora całkowicie wybebeszyl budynek, włącznie z idealnie zachowanym mieszkaniem, w którym Miron spędził koniec II Wojny Światowej.

Bardzo dziękuję RPO za złożenie tej kasacji. To ważny dzień dla demokracji i wolności słowa. Sądy nie mogą kryminalizowac i karać za krytykę biznesu. Dziękuje, że Rzecznik stanął po stronie ludzi, którzy walczą na codzień po stronie ludzi, słabszych, środowiska naturalnego i dziedzictwa naszego kraju. Takie poniedziałki proszę cały rok :)


- pisze Jan Śpiewak, do wpisu dołączając dokument.raw

#REKLAMA_POZIOMA#
 


 

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe