Pogrzeb Tomasza Kality w sobotę na Powązkach Wojskowych
19.01.2017 11:07

Komentarzy: 0
Udostępnij:
"Uroczystości pogrzebowe Tomasza Kality odbędą się w najbliższą sobotę 21.01 o godz. 9.00 w Domu Pogrzebowym na terenie Powązek Wojskowych" – poinformował na Twitterze Sojusz Lewicy Demokratycznej.
Tomasz Kalita urodził się 8 lutego 1979 roku w Bielsku-Białej. Z wykształcenia był politologiem.
Od 2008 do 2011 Tomasz Kalita pełnił funkcję rzecznika prasowego Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz Klubu Parlamentarnego tej partii.
31 maja 2016 roku zdiagnozowano u niego raka mózgu. Niestety, okazało się, że był nowotwór złośliwy - glejak wielopostaciowy. Polityk wielokrotnie podkreślał, mówiąc o przyczynach swojej choroby, że do rozwoju glejaka mogła przyczynić się komórka, z którą się nie rozstawał - bywało, ze przykładał telefon do ucha po 150 razy dziennie.
Ostatnio Kalita zaangażował się w walkęo dostęp do olejku z marihuany medycznej, która może uśmierzyć ból.
Zmarł 16 stycznia. Miał 38 lat.

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Data publikacji: 19.01.2017 11:07
Akcja ABW i poważne zarzuty. Żołnierz WOT w rękach służb
16.04.2026 12:25

Komentarzy: 0
Funkcjonariusze ABW w czwartek zatrzymali żołnierza Wojsk Obrony Terytorialnej. Według ustaleń śledczych miał działać na rzecz obcego wywiadu; śledztwo prowadzone jest z art. 130. kodeksu karnego. Szpiegostwo należy do najpoważniejszych przestępstw przeciwko państwu i może być zagrożone karą nawet do 30 lat pozbawienia wolności, a w skrajnych przypadkach dożywociem.
Czytaj więcej
Krwiożerczy atak rekina w rajskim kurorcie
16.04.2026 12:02
Jacek Magiera pośmiertnie odznaczony przez prezydenta Nawrockiego
16.04.2026 11:30

Komentarzy: 0
Karol Nawrocki przyznał pośmiertnie Jackowi Magierze Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski - poinformowała Kancelaria Prezydenta RP. W Warszawie trwają uroczystości pogrzebowe zmarłego 10 kwietnia w wieku 49 lat piłkarza i trenera.
Czytaj więcej
Iga Świątek bez Darii Abramowicz
16.04.2026 11:18
Negocjacje USA-Iran ws. zakończenia wojny. Nowe informacje
16.04.2026 11:06

Komentarzy: 0
Nie został dotychczas ustalony termin kolejnej tury amerykańsko-irańskich rozmów - przekazało w czwartek MSZ Pakistanu, dodając, że nie ma również informacji na temat miejsca, w którym miałyby toczyć się negocjacje. Stolica Pakistanu, Islamabad, była gospodarzem pierwszego spotkania, zorganizowanego w ubiegły weekend.
Czytaj więcej

