Dulkiewicz o działaniach Z. Ziobry: "Ubeckie metody". Ostra odpowiedź historyka

Minister Sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro cofnął delegację sędziemu olsztyńskiego sądu Pawłowi Juszczyszynowi, który wezwał Kancelarię Sejmu do dostarczenia list poparcia kandydatur do nowej Krajowej Rady Sądownictwa. - Rolą sądu jest sprawiedliwie i uczciwie sądzić, a nie bawić się w politykę i podważać status innych sędziów - tłumaczył swoją decyzję minister. Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz określiła jego działanie jako... "ubeckie metody". 
 Dulkiewicz o działaniach Z. Ziobry: "Ubeckie metody". Ostra odpowiedź historyka
screen YT

Trójpodział władzy jest fundamentem państwa prawa! Są sędziowie, którzy się nie przestraszą się i nie ugną się przed ubeckimi metodami ministra Ziobry vide dzisiejsze uchwały sędziów w Białymstoku, Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu... żadna władza nie trwa wiecznie #wolnesądy


- komentuje odwołanie delegacji sędziemu prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. 
 

Sz. P. prezydent @Dulkiewicz_A, "ubeckie metody" to m. in.: przypalanie skóry, wyrywanie włosów i paznokci, miażdżenie genitaliów oraz palców. I bicie do utraty tchu. Czy Pani w ogóle zastanawia się nad konsekwencjami własnych słów?

Sz.P. @Dulkiewicz_A, co jeśli ktoś, kto nie kojarzy prowadzonej przez Panią wojny z polskim rządem zacytuje tę wypowiedź w mediach za granicą? Naprawdę min. @ZiobroPL stosuje "ubeckie metody"? To jest poziom 15-letniej lewicowej aktywistki, a nie prezydent grodu nad Motławą.

Prezydent Gdańska jest osobą publiczną, jej wpisy śledzą dziennikarze z zagranicy, tak jak my śledzimy burmistrza Londynu, mer Paryża itp. Takie słowa to działanie na szkodę Polski i skrajna nieodpowiedzialność


- odpowiedział internauta Artur Ceyrowski. Do komentarza pani prezydent odniósł się również w ostrych słowach historyk prof. Stanisław Żerko. 
 

Pani @Dulkiewicz_A  jest klasycznym przykładem osoby, która o historii wie niewiele (I klasa liceum max), a która ma za to przekonanie, że powinna zabierać głos na każdy temat. No i wychodzi, jak wychodzi: żenująco.


- komentuje profesor.
 
raw

#REKLAMA_POZIOMA#


Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...
Tygodnik

Opinie

Popkultura