Szef NIK Marian Banaś pojawił się na komisji ds. kontroli państwowej

Prezes Najwyższej Izby Kontroli pojawił się na sejmowej komisji ds. kontroli państwowej.
 Szef NIK Marian Banaś pojawił się na komisji ds. kontroli państwowej
screen YouTube/@Caritas
Marian Banaś przedstawił dwie kandydatury nowych wiceprezesów NIK. Są to Tadeusz Dziuba oraz Marek Popioła.
– Komisja ds. Kontroli Państwowej opiniuje kandydatów na stanowiska Wiceprezesów NIK – napisała z kolei była przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Zdaniem posłanki KO "wobec wszystkich zarzutów i niejasności związanych z prezesem NIK, uważamy, że ta procedura powinna zostać zatrzymana do czasu ujawnienia szczegółów raportu CBA".
Senacka Komisja Administracji i Samorządu Terytorialnego zaprosiła na 10 grudnia szefa NIK Mariana Banasia.

Parlamentarzyści z Izby Wyższej chcą zadać prezesowi Najwyższej Izbie Kontroli pytania m.in. w sprawie kamienicy i jego oświadczeń majątkowych.

Propozycję zaproszenia szefa Najwyższej Izby Kontroli do Senatu przedstawił w środę członkom senackiej komisji senator KO Zygmunt Frankiewicz. Propozycja została przyjęta w głosowaniu.

Senator KO zwrócił uwagę, że zaproszenie ma związek z wątpliwościami dotyczącymi Mariana Banasia.Przypomnijmy, że o szefie NIK zrobiło się głośno po opublikowaniu reportażu „Superwizjera”. Ujawniono w nim, że w jednej z krakowskich kamienic należącej do Mariana Banasia znajduje się „hotel na godziny”. Hotel miał być także kierowany przez osoby z krakowskiego półświatka.

Źródło: wp.pl
kpa

Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...
Tygodnik

Opinie

Popkultura