UOKiK sprawdza kupno Radia Zet przez Agorę

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów sprawdza kupno spółki Eurozet, właściciela Radia Zet przez Agorę, wydawcę "Gazety Wyborczej". UOKiK skierował przejęcie Eurozetu do II etapu postępowania.
Leonardo Rizzi UOKiK sprawdza kupno Radia Zet przez Agorę
Leonardo Rizzi
wikimedia creative commons
Wniosek o zgodę na tę transakcję - głośną jeszcze ponad pół roku temu - wpłynął do Urzędu z końcem października br. Urząd zaczął sprawdzanie, w jaki sposób zakupy wydawcy "Gazety Wyborczej" wpłyną na ryne medialny w Polsce, oraz czy fuzja nie będzie zagrożeniem dla istniejących rozgłośni radiowych w segmencie Radia Zet.
Działalność uczestników koncentracji pokrywa się na kilku rynkach, m.in. rozpowszechniania programów radiowych i reklamy internetowej, dlatego konieczna jest ich analiza.
- Musimy m.in. ustalić udziały Agory i Eurozet na poszczególnych rynkach, porównać je z siłą ich konkurentów i sprawdzić, czy rywalizacja przedsiębiorców ma charakter lokalny czy ogólnopolski – mówi Marek Niechciał, prezes UOKiK.
Jak informuje Urząd, rozpoczęcie drugiego etapu postępowania nie przesądza o rodzaju decyzji, jaka w przyszłości zostanie wydana. Prezes Urzędu może wyrazić zgodę (bezwarunkową lub warunkową) na koncentrację albo zakazać jej przeprowadzenia. Na tym etapie spółka może również wycofać wniosek.  Zgodnie z prawem antymonopolowym, UOKiK w takiej sytuacji obligatoryjnie umorzy prowadzone postępowanie, a zgłoszona koncentracja nie dojdzie do skutku.

p
Źródło: CDB


 

Ankieta
Czy KE chodzi o to żeby Polska była praworządna?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy KE chodzi o to żeby Polska była praworządna?
Tygodnik

Opinie

Popkultura