REKLAMA

Rzecznik KK "S": W tekście o emeryturach stażowych WP straszy i manipuluje

- Wirtualna Polska informując tekstem Mateusza Ratajczaka o projekcie emerytur stażowych już straszy i manipuluje. Zapomina jednak o jednym istotnym fakcie. O dobrowolności - pisze Rzecznik Komisji Krajowej NSZZ Solidarność Marek Lewandowski w odpowiedzi na artykuł dostępny na stronie głównej Wirtualnej Polski pt. "Emerytura za staż pracy? Będzie wcześniej, ale będzie też zdecydowanie niższa"
 Rzecznik KK "S": W tekście o emeryturach stażowych WP straszy i manipuluje
/ Pixabay.com

- Wiek emerytalny, staż pracy, czy inne kryteria uprawniające do przejścia na emeryturę, to tylko minimalne uprawnienie. To każdy z nas podejmie indywidualną decyzję kiedy zakończy swoją aktywność zawodową i przejdzie na emeryturę. Tak samo z emeryturami stażowymi.

Wysokość emerytury w systemie kapitałowym zależy od dwóch parametrów: ilości zgromadzonego kapitału i czasu pobierania emerytury (w powiązaniu oczywiście z podawaną statystycznie długością dożycia). I to prawda, że im wcześniej przejdziemy na emeryturę, tym będzie ona niższa. Ale to tylko prawo!

Obecny system ma jednak tę zaletę, że ZUS wylicza każdemu indywidualnie ile dostanie emerytury jeśli przejdzie na nią dzisiaj, za rok, za pięć. I to my mając taką wiedzę podejmujemy decyzję. Jako wolni ludzie mamy do niej prawo.

Tymczasem tekst Mateusza Ratajczaka na WP całkowicie ten wątek pomija. A to manipulacja.

 
- pisze Marek Lewandowski

cyk

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura