[video] Atak w Londynie. Mężczyzna, który próbował obezwładnić terrorystę to… Polak

We wczorajszym ataku na Moście Londyńskim zginęły dwie osoby. Brytyjskie media opisujące sprawę zwracają uwagę na bohaterski czyn osób chcących obezwładnić sprawcę.
 [video] Atak w Londynie. Mężczyzna, który próbował obezwładnić terrorystę to… Polak
/ fot. screen Twitter
W piątek około godz. 14.00 czasu lokalnego policjanci zostali wezwani w pobliże London Bridge – informuje Scotland Yard. Jak dodają brytyjskie media, naoczni świadkowie zaznaczają, że przed przyjazdem policji widzieli, jak kilku mężczyzn stara się powstrzymać sprawcę.

Polski dziennikarz, na co dzień mieszkający w Londynie, Jakub Krupa poinformował, że mężczyzna z półtora metrowym kłem narwala, który chciał zatrzymać terrorystę to Polak. – To polski szef kuchni pracujący w Fishmongers' Hall, gdzie zaczął się ten incydent, o imieniu Łukasz – napisał na Twitterze.

Na miejscu po kilku minutach pojawiła się policja, która obezwładniła zamachowca. Most Londyński został zamknięty i otoczony przez policję.

Sprawca zdarzenia na Moście Londyńskim to 28-letni Usman Khan. Mężczyzna został skazany za przestępstwa związane z terroryzmem i zwolniony warunkowo z zakładu karnego rok temu. – Był on znany władzom, ponieważ został skazany w 2012 roku za przestępstwa związane z terroryzmem, a w grudniu 2018 roku warunkowo zwolniony z więzienia – poinformował szef policji antyterrorystycznej Neil Basu.
 
Źródło: twitter.com
kpa
 

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe