REKLAMA

Nieoficjalnie: Szef NIK Marian Banaś opublikuje dziś oświadczenie

Według nieoficjalnych informacji reportera RMF FM Patryka Michalskiego prezes NIK Marian Banaś opublikuje dzisiaj oświadczenie.
 Nieoficjalnie: Szef NIK Marian Banaś opublikuje dziś oświadczenie
/ Adrian Grycuk, Wikipedia CC BY-SA 3.0
Według dziennikarza RMF FM oświadczenie Banasia ma być przedstawione „w formie krótkiego wideo”.
 


Szef NIK przekazał dymisję Elżbiecie Witek?

Przypomnijmy, że według poniedziałkowych doniesień „Dziennika Gazety Prawnej”, w piątek do gabinetu marszałek Sejmu Elżbiety Witek przyjechał kierowca z Najwyższej Izby Kontroli, który miał pismo od prezesa Mariana Banasia. Z dokumentu miało wynikać, że szef Najwyższej Izby Kontroli złożył rezygnację.

Z kolei według „Rzeczpospolitej” Kancelaria Sejmu zdementowała informację, jakoby marszałek Elżbieta Witek odesłała rezygnację złożoną przez szefa NIK w piątek.

Gazeta „Dziennik Gazeta Prawna” przekonuje jednak, że jej informatorzy podtrzymują stanowisko, że pismo zostało przekazane „drogą nieformalną”. – Rezygnacja została Banasiowi odesłana razem z projektem inaczej, bardziej formalnie, zredagowanego pisma. Prezes Izby miał się przy dymisji powołać na art. 17 ustawy o NIK, a następnie wskazać na mocy art. 21 ust. 3 osobę, która będzie go zastępowała. Miał to być powołany dwa dni wcześniej wiceprezes NIK Tadeusz Dziuba – czytamy w „DGP”.

Źrodło: gazetaprawna.pl/onet.pl/rp.pl/twitter.com
kpa/k


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura