Najbogatsza urzędniczka w Polsce kłamała w swoich oświadczeniach majątkowych, ale wciąż pracuje
13.09.2016 11:16

Komentarzy: 0
Udostępnij:
Komisja Dyscyplinarna w Ministerstwie Sprawiedliwości w Warszawie uznała, że Marzena Kruk zamieszana w warszawską aferę reprywatyzacyjną skłamała w oświadczeniach majątkowych w latach 2011-2015. Urzędniczce obniżono stopień służbowy, nie zapadła jednak decyzja o jej dyscyplinarnym zwolnieniu.
Urzędniczka w ubiegłym tygodniu sama jednak podała się do dymisji, która została przyjęta. Sprawę jej fałszywych oświadczeń majątkowych od kwietnia bada też prokuratura. Za składanie fałszywych zeznań grozi jej do 5 lat więzienia.
Marzena Kruk jest współwłaścicielką słynnej działki przy ulicy Chmielnej 70 w Warszawie, od której rozpoczęła się tzw. afera reprywatyzacyjna w stolicy. Wiadomo również, że urzędniczka otrzymała od warszawskiego ratusza 38 milionów złotych odszkodowania za nieruchomości odebrane dekretem Bieruta, które nie należały nawet do jej rodziny. Urzędniczka odkupiła jedynie roszczenia od dawnych właścicieli lub spadkobierców. W sprawach o odzyskanie nieruchomości reprezentował ją przed władzami Warszawy jej brat Robert Nowaczyk - prawnik, który doprowadził do reprywatyzacji blisko 50 adresów w Warszawie.
telewizjarepublika.pl
telewizjarepublika.pl

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Tagi
Data publikacji: 13.09.2016 11:16
Spłonął papieski krzyż sprzed kościoła na Mokotowie
03.04.2026 15:24

Komentarzy: 0
Na Mokotowie przy ulicy Rzymowskiego spłonął krzyż, przed którym papież Jan Paweł II odprawił 2 czerwca 1979 na placu Zwycięstwa (obecnie plac marsz. Józefa Piłsudskiego) pierwszą Mszę świętą w Polsce po objęciu Stolicy Piotrowej. Ze względów bezpieczeństwa krzyż zostanie rozebrany.
Czytaj więcej
Żurek zamiast Zmartwychwstałego Chrystusa. Tak świętuje Ministerstwo Sprawiedliwości
03.04.2026 13:51

Komentarzy: 0
Kierownictwo Ministerstwa Sprawiedliwości wysyłało świąteczne kartki, na których zamiast wizerunku Ukrzyżowanego Jezusa Chrystusa, czy jakiegokolwiek symbolu związanego z najważniejszymi dla katolików Świętami był... żurek.
Czytaj więcej
Ważny komunikat dla mieszkańców Warszawy
01.04.2026 07:25
Wozili ludzi bez prawa jazdy. Imigranci zatrzymani przez warszawską drogówkę
30.03.2026 11:48

Komentarzy: 0
9 osób nie posiadało uprawnień, a 3 kierujących (obywatele Bangladeszu, Turkmenistanu i Uzbekistanu) posługiwało się sfałszowanym prawem jazdy. Dwóch kierujących było poszukiwanych – to obywatele Algierii i Filipin. Na terenie naszego kraju nielegalnie przebywał obywatel Uzbekistanu. To tylko niektóre z efektów kontroli prowadzonych przez stołecznych policjantów w czasie minionego weekendu w ramach akcji „Bezpieczne przewozy”.
Czytaj więcej
Pożar hali w Warszawie. Trwa akcja strażaków
29.03.2026 10:01

Komentarzy: 0
W niedzielę przy ul. Zabranieckiej 5 na pograniczu Targówka i Pragi-Południe zapaliła się hala magazynowa wypełniona makulaturą – poinformował PAP st. asp. Krzysztof Kosecki z miejskiej straży pożarnej. Trwa dogaszanie pożaru. Na miejscu pracuje 17 zastępów straży pożarnej.
Czytaj więcej