CBA zatrzymuje pracowników samorządowych w Krakowie. Chodzi o przetargi na mieszkania

Nieprawidłowości przy przetargach na mieszkania w Krakowie. Podejrzani o poświadczenie nieprawdy w dokumentach przetargowych zatrzymani przez funkcjonariuszy CBA. Łącznie zarzuty ws. krakowskich mieszkań mają 23 osoby.
CBA CBA zatrzymuje pracowników samorządowych w Krakowie. Chodzi o przetargi na mieszkania
CBA
CBA
Kierownik Referatu Obsługi Mieszkańców ZBK w Krakowie i jego zastępca zatrzymani przez funkcjonariuszy krakowskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Czynności mają związek ze śledztwem dotyczącym powoływania się na wpływy m.in. w administracji samorządowej oraz w Zarządzie Budynków Komunalnych w Krakowie i podejmowania się bezprawnego pośrednictwa w załatwieniu najmu lub kupna nieruchomości usytuowanych w atrakcyjnych częściach Krakowa.
Zatrzymani urzędnicy jeszcze dzisiaj usłyszą zarzuty. Wszystko wskazuje na to, że już po wszczęciu śledztwa w tej sprawie i czynnościach CBA przeprowadzonych w ZBK w Krakowie, zatrzymani poświadczyli nieprawdę w protokołach poszczególnych ofert złożonych w przetargu na wynajem lokali mieszkalnych o powierzchni przekraczającej 80 m2 z marca 2016 roku. Jednocześnie skłonili  pozostałych członków komisji przetargowej do poświadczenia nieprawdy w protokołach.

ppi
Źródło: CBA

Ankieta
Czy Amy Coney Barrett powstrzyma neomarksistów?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Amy Coney Barrett powstrzyma neomarksistów?
Tygodnik

Opinie

Popkultura