REKLAMA

"S" dementuje: Działania prezydent Dulkiewicz nie mają związku z prywatną audiencją "S" u Papieża

- W związku z rozpowszechnianiem przez prezydent Gdańska Aleksandrę Dulkiewicz informacji o spotkaniu z Papieżem Franciszkiem i zaproszeniem Jego Świętobliwości na rocznicę podpisania porozumień sierpniowych informujemy, że nie ma to żadnego związku z odbywającą się tego dnia audiencją prywatną Papieża z Prezydium NSZZ „Solidarność” oraz z przedstawicielami Międzynarodowego Centrum Badań nad Fenomenem „Solidarności” - informuje w specjalnym oświadczeniu dla mediów rzecznik przewodniczącego Komisji Krajowej Marek Lewandowski.
 "S" dementuje: Działania prezydent Dulkiewicz nie mają związku z prywatną audiencją "S" u Papieża
/ fot. Tadeusz Majchrowicz, KK NSZZ "Solidarność"

Poniżej przedstawiamy jak wyglądały spotkania „Solidarności” i Pani Prezydent.

Przy tej okazji zwracamy uwagę, że od zapraszania na urodziny NSZZ „Solidarność” jest... NSZZ „Solidarność”


- informuje w specjalnym komunikacie rzecznik przewodniczącego NSZZ "Solidarność" Piotra Dudy, Marek Lewandowski. 

4 grudnia na osobistej audiencji u Papieża Franciszka było obecne Prezydium NSZZ „Solidarność” wraz z przedstawicielami Międzynarodowego Centrum Badań nad Fenomenem „Solidarności”. 
 

Podziękowałem Ojcu Świętemu za spotkanie, że jako władze Solidarności mogliśmy się z nim zobaczyć. Podziękowałem za naszego patrona, błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszkę, a także za to, że wspólnie z Uniwersytetem Jana Pawła II w Krakowie i arcybiskupem Markiem Jędraszewskim mogliśmy stworzyć Międzynarodowe Centrum Badań nad Fenomenem Solidarności. Prosiłem Ojca Świętego o błogosławieństwo dla ludzi pracy w Polsce, dla całej Solidarności. Również dla górników i ich rodzin, bo dzisiaj mamy święto św. Barbary.

Później przekazałem Ojcu Świętemu kopię krzyży gdańskich. Ojciec Święty z kolei wręczył mi różaniec i wtedy pokazałem, że mam już różaniec. Ojciec Święty uśmiechnął się i powiedział, że w Argentynie związkowcy chowali różańce, a nie pokazywali, tak jak my. Podarowaliśmy także małą flagę Solidarności jako najbardziej rozpoznawalny symbol naszego Związku i statuetki ks. Jerzego Popiełuszki


- relacjonował prywatną audiencję u Ojca Świętego Piotr Duda.

Czytaj więcej: [Z Rzymu dla Tysol.pl] Piotr Duda po spotkaniu z Papieżem: Prosiłem o błogosławieństwo dla ludzi pracy

Czytaj więcej: "Proszę Boga o dary Ducha Świętego dla Was i Członków Waszego Związku". Papież Franciszek do władz "S"
 
Natomiast o zachowaniu Aleksandry Dulkiewicz pisaliśmy na portalu Tysol.pl już wczoraj. Dziwnym zbiegiem okoliczności włodarz Gdańska udała się tego samego dnia do Rzymu, w tłumie na placu św. Piotra dostała się do papieża, dała mu książkę i... zaprosiła na obchody 40. rocznicy Porozumień Sierpniowych. 
 
Czytaj więcej: Dulkiewicz wojowała z "S", a teraz... "zaprasza Papieża na rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych"

raw/k

#REKLAMA_POZIOMA#


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura