Jednak można utrzymać się za 9 tys. zł? Poseł SLD: „Sens wypowiedzianych przeze mnie słów był inny”

– Proponuję spróbować się utrzymać w Warszawie za 6,5 tys. zł na rękę i dietę 2,5 tys. zł – powiedział w rozmowie z portalem Interia.pl poseł i sekretarz generalny Sojuszu Lewicy Demokratycznej Marcin Kulasek. Teraz przeprasza za swoje słowa.
 Jednak można utrzymać się za 9 tys. zł? Poseł SLD: „Sens wypowiedzianych przeze mnie słów był inny”
fot. screen YouTube / Telewizja wPolsce
Posłowi Lewicy nie podobała się jakość pokojów w hotelu sejmowym oraz warunki, w jakich parlamentarzyści muszą mieszkać. Jego zdaniem jest skazany na żywienie się poza pokojem, gdzie nie ma odpowiedniej infrastruktury, a to znacznie podnosi jego koszty życia. Złe jest również wyposażenie. – Proponuję spróbować się utrzymać w Warszawie za 6,5 tys. zł na rękę i dietę 2,5 tys. zł – stwierdził.

Czytaj więcej: Marcin Kulasek (SLD) w Interii: Spróbujcie utrzymać się za 9 tys zł!

Słowa polityka SLD wywołały szeroką krytykę wśród internautów, a sam zainteresowany szybko wycofał się ze swoich słów, twierdząc, że zostały wyrwane z kontekstu.
 

Sens wypowiedzianych przeze mnie słów był inny, nigdy nie powiedziałem, że z pensji posła nie można utrzymać się w Warszawie. Uważam, że posłowie zarabiają dobrze


– napisał na mediach społecznościowych polityk.

Czytaj więcej: „Kulasek jest tak biedny, że dojada na obiadach z sekretarzem ambasady Chin”. Śpiewak ostro o pośle SLD

Dodał również, że rozmowa „nie była autoryzowana”. – Wszystkich przepraszam i obiecuję zawsze autoryzować swoje wypowiedzi – wyznał Kulasek. Źródło: Twitter / Interia
kpa


Ankieta
Czy Amy Coney Barrett powstrzyma neomarksistów?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Amy Coney Barrett powstrzyma neomarksistów?
Tygodnik

Opinie

Popkultura