Pilne! Polska jednak zgodzi się na neutralność klimatyczną do 2050 r.? Mamy komentarz Piotra Dudy

Jak informuje red. Jędrzej Bielecki z dziennika "Rzeczpospolita" powołując się na słowa ministra Konrada Szymańskiego, istnieje możliwość, że na szczycie przywódców Unii Europejskiej, który odbędzie się w przyszłym tygodniu w Brukseli, polski rząd zgodzi się na przyjęcie zobowiązania o neutralności emisji gazów cieplarnianych przez UE w 2050 r. 
 Pilne! Polska jednak zgodzi się na neutralność klimatyczną do 2050 r.? Mamy komentarz Piotra Dudy
Minister ds. europejskich Konrad Szymański, Wikipedia domena publiczna

- Taka możliwość istnieje. Wszystko zależy od efektu negocjacji, jakie będziemy prowadzili w nadchodzących dniach z Brukselą w tej sprawie – powiedział grupie dziennikarzy minister ds. europejskich Konrad Szymański.


- czytamy na łamach dziennika "Rzeczpospolita". Przypomnijmy, że w czerwcu na szczycie UE Polska zawetowała decyzję ws. tzw. "neutralności klimatycznej". W rozmowie z dziennikarzami min. Szymański miał jednak wskazać, że od tego czasu "stanowisko Komisji Europejskiej istotnie ewoluowało". O komentarz do jego słów poprosiliśmy przewodniczącego Solidarności Piotra Dudę.
 

Nie zamierzam komentować wypowiedzi pojedynczych ministrów. Dla nas istotne jest stanowisko całego rządu i szerzej Zjednoczonej Prawicy


– komentuje szef związku. Dodaje jednak, że gdyby zapowiedź ministra Szymańskiego miała się spełnić, oznaczałoby to porażkę rządu i poważne niepokoje społeczne.
 

Napisałem w liście do Premiera, że pracownicy zakładów przemysłowych zdają sobie sprawę z zagrożenia dla ich miejsc pracy. Nie zabraknie im determinacji, aby tych miejsc pracy bronić nawet, jeżeli będzie to oznaczać konieczność sięgnięcia po najbardziej radykalne formy protestu


– przypomniał Piotr Duda.

Przypomnijmy: przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność Piotr Duda wielokrotnie ostro wypowiadał się nt. przyjęcia tzw. "neutralności klimatycznej" UE. W najnowszym "Tygodniku Solidarność" szef Solidarności tłumaczy:
 

To realne zagrożenie, dlatego napisałem w imieniu Solidarności list do pana premiera, aby Polska zablokowała te chore pomysły. Mam nadzieję, że podobnie jak na poprzednim szczycie i teraz polskiemu rządowi uda się zbudować koalicję przeciwko takim planom. Planom, które oznaczają katastrofę dla polskiej i unijnej gospodarki. (...) Europa jest w jakimś amoku i dalej brnie w te klimatyczne absurdy. Bez ogólnoświatowego porozumienia klimatycznego to, co zrobi Europa, nie ma żadnego znaczenia. Najwięcej truje Azja i USA, w Europie jest drobny margines. I będzie tak, jak mówiłem: u nas nawet jak będziemy zeroemisyjni – co wiąże się z gigantycznymi kosztami – globalna emisja i tak się zwiększy. A koszty, które poniesiemy, są niewyobrażalne i oznaczają zapaść gospodarczą


- mówił na łamach najnowszego "TS" przewodniczący Solidarności Piotr Duda. 

źródło: rp.pl, "Tygodnik Solidarność"

raw

#REKLAMA_POZIOMA#


Ankieta
Czy samorządy wytrzymają napór ideologii LGBT?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy samorządy wytrzymają napór ideologii LGBT?
Tygodnik

Opinie

Popkultura