REKLAMA

Opublikowano listę 746 nadal orzekających sędziów. Powołała ich Rada Państwa PRL

Portal tvp.info opublikował listę 746 nazwisk aktualnie orzekających sędziów, których wybrała Rada Państwa PRL. Listę przekaz przekazał sędzia Izby Cywilnej Sądu Najwyższego prof. Kamil Zaradkiewicz.
 Opublikowano listę 746 nadal orzekających sędziów. Powołała ich Rada Państwa PRL
fot. screen YouTube

Ogółem 746 sędziów orzekających dziś w sądach różnych instancji zostało po raz pierwszy powołanych przez totalitarne władze komunistyczne, składając ślubowanie na wierność temu państwu i strzeżenia praworządności ludowe


– poinformował Zaradkiewicz.

Zobacz: Lista Sędziów 

O tym, że w Polsce jest 746 aktualnie orzekających sędziów, których wybrała Rada Państwa PRL, mówił wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta. – Skłoniło mnie to do konstatacji, że droga, którą przyjął sąd w Olsztynie i którą próbują forsować niektórzy sędziowie, może prowadzić do wniosku, że Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej naciska na Polskę, żeby dokonała pełnej dekomunizacji polskich sądów – stwierdził na specjalnej konferencji prasowej.

Jak zaznaczył Kaleta część sędziów zgłasza już ryzyko chaosu. Wiceminister sprawiedliwości podkreślił, że „sądem ostatniego słowa - zgodnie z orzeczeniem wydanym przez Andrzeja Rzeplińskiego - jest w Polsce Trybunał Konstytucyjny”.

Źródło: tvp.info

Ankieta
Czy "wiodące media" skreśliły już Platformę?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy "wiodące media" skreśliły już Platformę?
Tygodnik

Opinie

Popkultura