REKLAMA

"W NIK nie ma bandytów!". Zawiadomienie do prokuratury ws. słów Włodzimierza Czarzastego

Najwyższa Izba Kontroli zawiadamia prokuraturę ws. wypowiedzi szefa SLD Włodzimierza Czarzastego na temat prezesa NIK Mariana Banasia. Chodzi o słowa szefa SLD, który w programie „Onet Opinie” mówił, że „Banaś jest potencjalnym bandytą”.
 "W NIK nie ma bandytów!". Zawiadomienie do prokuratury ws. słów Włodzimierza Czarzastego
/ fot. screen YouTube
Szef lewicowego ugrupowania stwierdził, że prezes PiS Jarosław Kaczyński powinien powiedzieć, że „mianowano Banasia bez sprawdzenia go przez służby specjalne”. – Winny jest temu Mariusz Kamiński i powinien się podać do dymisji – dodał.

Czarzasty w ostrych słowach zwrócił się także do szefa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia. Jego zdaniem Banaś jest „potencjalnym bandytą”. – Będziemy składać wniosek o Trybunał dla Banasia – zapewniał w rozmowie z Andrzejem Stankiewiczem szef SLD.

Dziś do słów polityka Lewicy odniosła się na Twitterze Najwyższa Izba Kontroli, która poinformowała, że „po obraźliwych stwierdzeniach Włodzimierza Czarzastego zawiadamia prokuraturę”. – Podkreślamy z całą mocą - w NIK nie ma bandytów! – czytamy na portalu społecznościowym.
 

Każdy, kto będzie pomawiał konstytucyjny organ, jego kierownictwo lub jego pracowników musi się liczyć z konsekwencjami prawnymi


– brzmi wpis NIK na Twitterze. Źródło: onet.pl/twitter.com
kpa


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura