REKLAMA

"Domagamy się przywrócenia naszych koleżanek i kolegów do pracy". Związkowcy apelują w "Akcji Castorama”

– Rozpoczęła się kolejna część "Akcja Castorama". Akcja jest już akcją międzynarodową. Domagamy się przywrócenia naszych koleżanek i kolegów do pracy – pisze Bogusław Motowidełko, przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność " w Zielonej Górze, apelując do związkowców o udział w akcji.
 "Domagamy się przywrócenia naszych koleżanek i kolegów do pracy". Związkowcy apelują w "Akcji Castorama”
fot. Marcin Żegliński - Tygodnik Solidarność
– UNI Commerce zachęca związki zawodowe i pracowników na całym świecie do przekonywania Castoramy, aby przywróciła do pracy 10 działaczy związkowych w Polsce – czytamy na serwisie labourstartcampaigns.net, który zajmuje się rozpowszechnianiem informacji na temat działań związków zawodowych na całym świecie.
 

Castorama to marka Kingfisher PLC, brytyjskiej firmy międzynarodowej zajmującej się remontami domów, która zatrudnia 12 000 pracowników w 80 sklepach w Polsce. NSZZ „Solidarnosc” w Castorama Polska, związek afiliowany UNI Commerce, prowadził kampanię pozyskiwania członków w tej firmie


– czytamy dalej.

Pracodawca zintensyfikował swoje działania antyzwiązkowe od września 2018 r., a ostatnio zwolnił dyscyplinarnie z pracy wszystkich 10 liderów związkowych w Castorama Polska, w tym Wojciecha Kasprzyka, przewodniczącego Związku Zawodowego „Solidarność” w Castorama Polska.

Pracodawca starał się usprawiedliwić zwolnienia działaczy „prowadzeniem działań na szkodę firmy” i „niszczeniem wizerunku pracodawcy”. Jednak oni po prostu korzystali z platform internetowych i mediów społecznościowych, aby pomagać pracownikom i organizować ich.

Chcieli także wyrazić swoje opinie na temat wrogiego podejścia pracodawcy do związków zawodowych i unikania przezeń dialogu społecznego.

Możesz wesprzeć pracowników Castoramy w Polsce, wysyłając wiadomość do dyrektora generalnego firmy i lokalnego zarządu. Wystarczy wejść na stronę i postępować według wskazanych zasad. Wystarczy wypełnić rubrykę z imieniem i nazwiskiem, adresem e-mail, nazwą związku zawodowego oraz nazwą kraju, po czym wpisać podany czterocyfrowy numer.

Ankieta
Czy "wiodące media" skreśliły już Platformę?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy "wiodące media" skreśliły już Platformę?
Tygodnik

Opinie

Popkultura