REKLAMA

"Jest to sprawa ponadpartyjna". Wniosek ws. aborcji eugenicznej ponownie trafi do TK

– Chodzi o ochronę życia dzieci przed narodzeniem. Zakończenie czasu dyskryminacji, kiedy dzieci chore były gorzej traktowane w polskim prawie niż dzieci chore – podkreślił poseł PiS Bartłomiej Wróblewski.
 "Jest to sprawa ponadpartyjna". Wniosek ws. aborcji eugenicznej ponownie trafi do TK
fot. screen YouTube
Wniosek ws. aborcji eugenicznej ponownie trafi do Trybunału Konstytucyjnego. Podpisało się pod nim 120 posłów. Inicjatywę poparli parlamentarzyści z Prawa i Sprawiedliwości oraz Konfederacji.

Przypomnijmy, że poprzedni wniosek w tej sprawie wpłynął przeszło dwa lata temu, w 2017 r. Sędziowie nie zajęli się jednak dokumentem, a ten wraz z końcem kadencji parlamentu wygasł.

Wnioskodawcy domagają się, podobnie jak w poprzednim wniosku, by Trybunał Konstytucyjny sprawdził konstytucyjność przepisów, które dopuszczają przeprowadzenie aborcji ze względu na chorobę dziecka poczętego.

Do sprawy odniósł się poseł PiS Bartłomiej Wróblewski, który jest inicjatorem akcji. Wróblewski zwrócił uwagę na to, że istnieje duże zainteresowanie apelem do TK. – Nawet większe niż poprzednio – zaznaczył. Parlamentarzysta podkreślił również, że zależy mu na tym, by „jak najwięcej posłów z różnych ugrupowań podpisało się pod tym wnioskiem”.
 

Jest to sprawa ponadpartyjna, ponadpolityczna. Chodzi o ochronę życia dzieci przed narodzeniem. Zakończenie czasu dyskryminacji, kiedy dzieci chore były gorzej traktowane w polskim prawie niż dzieci chore


– dodał.

Źródło: radiomaryja.pl
kpa


Ankieta
Czy "wiodące media" skreśliły już Platformę?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy "wiodące media" skreśliły już Platformę?
Tygodnik

Opinie

Popkultura