REKLAMA

„Nie chciałabym, żeby to brzmiało, że on się nie nadaje”. Thun o zmianie przewodniczącego PO

– Bardzo dużo osób mówi, że zmiana w Platformie jest potrzebna – mówiła na antenie radia RMF FM europosłanka z ramienia Koalicji Europejskiej Róża Thun.
 „Nie chciałabym, żeby to brzmiało, że on się nie nadaje”. Thun o zmianie przewodniczącego PO
fot. screen YouTube / RMF FM
Zdaniem posłanki do Parlamentu Europejskiego „warto jest słuchać osób, które na nas głosują”. – Bardzo wiele z nich uważa, że dobrze byłoby, gdybyśmy zmienili szefa – dodała. Choć jak dodaje, trzeba pamiętać o „ogromnych zasługach” Schetyny dla Platformy Obywatelskiej.

Pytana o to, czy jej zdaniem Schetyna powinien zostać zmieniony na fotelu przewodniczącego PO, stwierdziła, że „od czasu do czasu twarz się powinna zmieniać”.
 

Nie chciałabym, żeby to brzmiało, że on się nie nadaje. Od czasu do czasu twarz się powinna zmieniać. Może też praktyki. To jest zawsze coś dobrego i odświeżającego dla partii


– mówiła w popołudniowej rozmowie w RMF FM europosłanka.

Thun pozytywnie odniosła się do postawy posła PO Bogdana Zdrojewskiego, który skrytykował działania Grzegorza Schetyny, a także stwierdził, że Platforma znalazła się „nad przepaścią”.

– Postawa Bogdana Zdrojewskiego jest właściwa – oświadczyła Thun. Zdaniem europosłanki bardzo dobrym jest „gdy ktoś widzi problemy, potrafi je zdefiniować i chce wziąć odpowiedzialność za to, aby to zmienić”.

Źródło: RMF FM
kpa
 

Ankieta
Czy "wiodące media" skreśliły już Platformę?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy "wiodące media" skreśliły już Platformę?
Tygodnik

Opinie

Popkultura