Ks. prof. Dariusz Kowalczyk: Droga synodalna [Kościoła] w Niemczech ma posłużyć ekspansji herezji LGBT

– Bardzo smutne, ale nie jestem zaskoczony – pisze na Facebooku dziekan Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie ks. prof. Dariusz Kowalczyk. Chodzi o porozumienie, które ogłosili w czwartek duchowni z Niemiec.
 Ks. prof. Dariusz Kowalczyk: Droga synodalna [Kościoła] w Niemczech ma posłużyć ekspansji herezji LGBT
fot. screen YouTube / pwtwarszawa
Homoseksualizm to „normalna forma predyspozycji seksualnej” – tak orzekli wczoraj niemieccy biskupi, seksuolodzy, prawnicy kościelni oraz teolodzy dogmatyczni i moralni podczas wspólnego posiedzenia w Berlinie.

Uczestnicy posiedzenia doszli do porozumienia: ludzie w okresie dojrzewania mogą przyjąć orientację heteroseksualną lub homoseksualną i nie można tego już zmienić. Warto zwrócić uwagę, że, w związku z taką oceną, zakaz praktykowania czynów homoseksualnych przez Kościół wydaje się coraz bardziej kontrowersyjny.Publicysta Grzegorz Górny na łamach portalu wPolityce.pl ocenił, że takie stwierdzenia „otwierają oczywiście drogę do zmiany oficjalnego nauczania katolickiego w tej kwestii”. – Chodzi przede wszystkim o zaprzestanie uznawania aktów homoseksualnych za grzeszne oraz akceptację dla związków jednopłciowych (łącznie z jakąś formą błogosławieństwa takich par w świątyniach katolickich, co zresztą już gdzieniegdzie się dzieje, bez protestów miejscowych hierarchów) – podkreślił.

Do artykułu publicysty odniósł się także dziekan Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie ks. prof. Dariusz Kowalczyk. – Bardzo smutne, ale nie jestem zaskoczony – wyznał.
 

Nie ulegało wątpliwości, że tzw. droga synodalna w Niemczech ma posłużyć ekspansji herezji LGBT


– uważa ks. prof. Dariusz Kowalczyk.Źródło: wPolityce.pl/ Facebook
kpa


Ankieta
Czy Amy Coney Barrett powstrzyma neomarksistów?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Amy Coney Barrett powstrzyma neomarksistów?
Tygodnik

Opinie

Popkultura