REKLAMA

Antoni Macierewicz: "Jestem rozczarowany wizytą Merkel w Auschwitz"

"W ciągu ostatnich 15 lat mieliśmy do czynienia z zaplanowaną akcją defamacyjną przeciwko Polsce, finansowaną w dużej mierze przez organizacje niemieckie i mającej na celu zdjęcie z Niemiec słusznego odium sprawców II wojny światowej" - przypomniał Antoni Macierewicz.
 Antoni Macierewicz: "Jestem rozczarowany wizytą Merkel w Auschwitz"
/ fot. screen YouTube / Telewizja Republika
Marszałek senior Antoni Macierewicz był gościem Tadeusza Płużańskiego w Polskim Radiu 24. O wizycie niemieckiem kanclerz w Auschwitz powiedział:

Byłem rozczarowany stanowiskiem pani kanclerz Merkel. Dobrze, że potępiła zbrodnie niemieckie, ale trzeba sobie uświadomić, że jak na pierwszą wizytę w tym miejscu, było to niewiele.

Zdaniem Antoniego Macierewicza, przemówienie Merkel miało charakter jedynie symboliczny, a nie praktyczny. Nie padły słowa o niemieckich reparacjach ani o przypisywaniu Polsce odpowiedzialności za niemieckie zbrodnie.

 W ciągu ostatnich 15 lat mieliśmy do czynienia z zaplanowaną akcją defamacyjną przeciwko Polsce, finansowaną w dużej mierze przez organizacje niemieckie i mającej na celu zdjęcie z Niemiec słusznego odium sprawców II wojny światowej. Niemcy w tym czasie wylały na nas kubły pomyj

- przypomniał Macierewicz

Zdaniem marszałka seniora, Niemcy są gotowe na gesty symboliczne, ale nie na zmianę podejścia do Polski w sprawach praktycznych. Polska z kolei wykonuje w kierunku Niemiec wiele gestów dobrej woli, pozostających jednak bez odpowiedzi.

    Trzeba się zastanowić, czy nasza polityka nie powinna zostać skorygowana, ponieważ jej kontynuacja może doprowadzić do katastrofy


-  stwierdził Antoni Macierewicz.

cwp/PR24

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura