Prawybory Konfederacji. Po pierwszym zjeździe prowadzi Krzysztof Bosak

Krzysztof Bosak, Grzegorz Braun i Artur Dziambor – to ci kandydaci dostali największą liczbę głosów w pierwszym prawyborczym zjeździe Konfederacji w Białymstoku.
 Prawybory Konfederacji. Po pierwszym zjeździe prowadzi Krzysztof Bosak
fot. screen YouTube / Rzeczpospolita TV
W Białymstoku odbył się pierwszy prawyborczy zjazd Konfederacji, na którym wszyscy uprawnieni do głosowania mogli oddać głos na swojego kandydata. Aby zagłosować w prawyborach wystarczyło zapłacić 30 złotych darowizny na rzecz partii. Według przedstawicieli Konfederacji, taka opłata ma wykluczyć potencjalnych „trolli”.

Jak poinformował poseł Robert Winnicki na zjeździe wystąpiło siedmiu z dziewięciorga kandydatów ubiegających się o nominację Konfederacji w wyborach prezydenckich: Krzysztof Bosak, Jacek Wilk, Grzegorz Braun, Janusz Korwin-Mikke, Krzysztof Tołwiński, Paweł Skutecki i Konrad Berkowicz.

Na zjeździe nie pojawili się Magdalena Ziętek-Wielomska, która przysłała swojego przedstawiciela i Artur Dziambor, w imieniu którego wystąpił Janusz Korwin-Mikke.W Białymstoku oddano ważnych 141 głosów, zaś uprawnionych do głosowania było 208 osób, co daje ok. 68 proc. frekwencji.

Największe poparcie z wynikiem 64 głosów uzyskał poseł Krzysztof Bosak.

Kolejne miejsca zajęli: posłowie Grzegorz Braun (28 głosów), Artur Dziambor (20 głosów), Konrad Berkowicz (10 głosów) i Janusz Korwin-Mikke (8 głosów) oraz byli posłowie Krzysztof Tołwiński (7 głosów) i Jacek Wilk (4 głosy).

W prawyborach obowiązuje system elektorski, podobny do tego, który istnieje w Stanach Zjednoczonych. Tak więc wyniki z Białegostoku przełożą się na 4 głosy elektorskie dla Krzysztofa Bosaka, 2 dla Grzegorza Brauna i 1 dla Dziambora, Berkowicza oraz Korwin-Mikkego.

Żaden z uprawnionych do głosowania nie zadecydować się poprzeć Pawła Skuteckiego i Magdaleny Ziętek-Wielomskiej.

Źródło: rp.pl
kpa


Ankieta
Czy Babcia Filomena wygra z Engelking i Grabowskim?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Babcia Filomena wygra z Engelking i Grabowskim?
Tygodnik

Opinie

Popkultura