REKLAMA

[Tylko u nas] Wyjątowy koncert Norberta Smolińskiego poświęcony zesłańcom na Wschód i ofiarom Grudnia

Zarząd Związku Repatriantów RP zaprasza na koncert solowy Norberta „Smoły” Smolińskiego, lidera zespołu Contra Mundum poświęcony ofiarom stanu wojennego, Grudnia 1970 oraz zsyłek Polaków na Wschód.
Arch. [Tylko u nas] Wyjątowy koncert Norberta Smolińskiego poświęcony zesłańcom na Wschód i ofiarom Grudnia
Arch. / Archiwum Norberta "Smoły" Smolińskiego
Koncert odbędzie się 14 grudnia 2019 w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach o godz. 18.00 przy ul. Zamkowej 4 w Niepołomicach.

WSTĘP WOLNY

Podczas koncertu zostanie zaprezentowana wystawa „Myśmy do stepów unieśli Ojczyznę”, poświęcona dziejom Polaków w Kazachstanie.


Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w koncercie szczególnie Repatriantów, bo ten koncert również o Was i dla Was


- podkreśla Norbert "Smoła" Smoliński.

W najbliższym numerze "Tygodnika Solidarność" ukaże się obszerny wywiad z liderem zespołu Contra Mundum.

Bard wspomina w nim liczne koncerty grane dla środowisk "Solidarności":

Wielokrotnie miałem honor i przyjemność wystąpić podczas uroczystości pod patronatem NSZZ „Solidarność”. Występ w Teatrze Wielkim w Warszawie na 35-lecie Związku, koncert w Gdańskiej Filharmonii na Ołowiance gdzie zostaliśmy jako zespół uhonorowani statuetką przez Pana Przewodniczącego Piotra Dudę, występ w lubelskim Ogrodzie Saskim w 2015 roku na zaproszenie Regionu, występ w Lubelskiej Lokomotywowni z okazji „Lubelskiego Lipca”, koncerty w Świeciu, Siedlcach, Wyszkowie, podczas 35 rocznicy „świdnickich spacerów” w Świdniku, w Żyrardowie tego roku podczas odsłonięcia muralu, kilkukrotnie w Stoczni Gdańskiej w Sali BHP…

To dla mnie wyjatkowe koncerty. Jestem wielkim fanem twórczości  Trio: Kaczmarski, Gintrowski, Łapiński, jak również Pana Jana Krzysztofa Kelusa. "Obława", "A my nie chcemy", "Wróżba", "Gdy tak siedzimy czy pełne buntu: "Ballada o Janku Wiśniewskim" oraz "Pancry" - to moje ukochane utwory. Jest szansa, że 16 grudnia zaśpiewam właśnie "Pancry" podczas Uroczystości w Kopalni "Wujek"


- mówi Norbert "Smoła" Smoliński w wywiadzie dla "Tygodnika Solidarność". Tygodnik z wywiadem dostępny będzie w salonach Empik i dobrych kioskach od 10 grudnia br.

cwp

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura