"Co próbuje się osiągnąć takim zachowaniem?". Feministki próbowały podpalić krzyż-pomnik

Feministki próbowały spalić krzyż-pomnik w argentyńskim mieście Salta. Budowla upamiętnia zorganizowany w 1974 r. kongres eucharystyczny.
 "Co próbuje się osiągnąć takim zachowaniem?". Feministki próbowały podpalić krzyż-pomnik
fot. screen Facebook / Patas Flacas - Productora Audiovisual y Feminista
Aktywistki zdołały podłożyć ogień jedynie pod dolną część pomnika, przez co pożar dość szybko ugaszono. Po podpaleniu wykrzykiwały feministyczne hasła, jak również robiły sobie tzw. selfie na tle podpalonego pomnika. Organizatorki wyrażają „sprzeciw wobec zjawiska przemocy na tle seksualnym”.

O incydencie poinformował za pośrednictwem Facebook arcybiskup Salty Mario Cargnello. W komunikacie skrytykował akt wandalizmu nazywając czyn feministek „szokującym i nielogicznym”. – Co to ma oznaczać? Jaką wiadomość ma nieść ten czyn? Co próbuje się osiągnąć takim zachowaniem? – zapytał duchowny. Do wpisu zostało także załączone zdjęcie, na którym widać grupę kobiet oraz palący się pomnik.Arcybiskup w swoim komunikacie przypomniał także symbolikę pomnika w Salcie, który był formą wezwania Argentyńczyków do jedności narodowej. – Krzyż stał się znakiem głębokiego dążenia ludu Salty do bycia ludem braterskim, sprawiedliwym, gościnnym – oświadczył duchowny. Dodał również, że prosi tych, którzy sprzyjają postawom zaprezentowanym przez feministki, aby „zastanowili się i uwierzyli w moc miłości, która przezwycięża nienawiść”.

Źródło: facebook.com
kpa

Ankieta
Czy Amy Coney Barrett powstrzyma neomarksistów?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Amy Coney Barrett powstrzyma neomarksistów?
Tygodnik

Opinie

Popkultura