Jest odpowiedź Miasta Gdańska nt. wywiadu dla Onetu, który miał kosztować gdańszczan blisko 50 tysięcy zł

Jedna z faktur, którą Ringier Axel Springer Polska wystawił gdańskiemu urzędowi opiewa na kwotę niemal 50 tys. złotych. Z informacji "Gazety Gdańskiej" wynika, że za taką kwotę władze miasta Gdańska wykupiły usługę „wywiadu i publikacji”. Radny Miasta Gdańska z ramienia PiS Przemysław Majewski zwrócił się do Urzędu Miasta o udostępnienie informacji publicznej na ten temat. Dziś opublikował odpowiedź.
screen YT
Jak donosi Gazeta Gdańska, gdański ratusz pomiędzy 17 a 27 maja 2019 roku w trybie zwykłym wykupił w Ringier Axel Springer Polska usługi reklamowe o łącznej wartości 156 600 zł. 

Rydwan spłacony, ale Gdańsk ma kolejne wydatki. 50 tys. za... wywiad i publikację dla Axel Springer

Informacje te budzą spore kontrowersje wobec faktu, iż deficyt budżetu miasta Gdańska wyniósł w tym roku niecałe pół miliarda złotych i jest to najgorszy wynik w ciągu ostatnich pięciu lat. 

Czytaj więcej: Budżet Gdańska z deficytem na… pół miliarda zł. Płażyński: "To, co mówią władze miasta, nie jest prawdą”

Wniosek do Urzędu Miasta o udostępnienie informacji publicznej na temat "usługi wywiadu" z Panią Prezydent Dulkiewicz, za którą miasto zapłaciło niemal 50 tysięcy złotych, złożył radny PiS Przemysław Majewski. Dziś opublikował odpowiedź.
 

Usługi tego typu przynoszą szereg korzyści promocyjnych oraz wizerunkowych. Działania takie przekładają się na wzrost rozpoznawalności miasta zarówno wśród mieszkańców naszego miasta, regionu, ale również kraju jak i poza jego granicami. Dodatkowo podjęte działania miały ważną rolę edukacyjną ukazującą wagę i znaczenie pierwszych częściowo wolnych wyborów w Polsce


- piszą gdańscy urzędnicy.

 
 

źródło: twitter @MajewskiPrzemek

raw

#REKLAMA_POZIOMA#

Ankieta
Czym kieruje się PE w rezolucjach przeciwko Polsce?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czym kieruje się PE w rezolucjach przeciwko Polsce?
Tygodnik

Opinie

Popkultura
Nasi partnerzy: