Burmistrz, który wystawił prezydentowi Dudzie rachunek za wizytę w Szczecinku, skazany na rok więzienia

Burmistrz Daniel R., znany z głośnej sprawy wystawienia rachunku Prezydentowi RP za spotkanie z mieszkańcami Szczecinka, skazany został na karę bezwzględnego więzienia zamienioną na wyrok w zawieszeniu oraz grzywnę za narażenie na szkodę Powiatowego Urzędu Pracy. Sprawa dotyczy kursu języka angielskiego.
YT, print screen/MiastoZWizją
 

... burmistrz Szczecinka Daniel R. (Koalicja Obywatelska) w środę, 4.12. został skazany przez Sąd Rejonowy w Szczecinku na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata! Do tego sędzia Katarzyna Pydych zasądziła burmistrzowi karę grzywny w wysokości 5 tys. zł i konieczność pokrycia kosztów sądowych. Daniel Rak ma również zasądzony nadzór kuratora sądowego

- informuje portal Szczecinek.com

Obecny burmistrz Szczecinka, który podejmując działania niezgodne z prawem był jeszcze zastępcą swojego poprzednika Jerzego Hardie-Douglasa, miał przedłożyć do PUP dokument poświadczający nieprawdę, co doprowadziło do strat rzędu 84 tys. zł. Chodzi o organizację kursu języka angielskiego przez Urząd Miasta.
 

...wiedząc, że nie może zostać spełniony podstawowy warunek tej umowy, działał na szkodę PUP. Działając w celu osiągnięcia korzyści osobistej i majątkowej, wbrew treści polecenia burmistrza Jerzego Hardie-Douglasa, nie dopełnił obowiązku nadzorowania realizacji umowy z PUP i zawarł niekorzystną dla ratusza umowę usługi szkoleniowej z firmą Anny P.

- portal cytuje wypowiedź sędzi Katarzyny Pydych.

Wraz z burmistrzem skazany został także jeden z jego pracowników Tomasz P.


 
adg

źródło: szczecinek.com, TT

#REKLAMA_POZIOMA#


Ankieta
Czym kieruje się PE w rezolucjach przeciwko Polsce?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czym kieruje się PE w rezolucjach przeciwko Polsce?
Tygodnik

Opinie

Popkultura
Nasi partnerzy: