ABW zatrzymała Ukraińca muzułmanina planującego atak terrorystyczny w Polsce
10.12.2019 11:01

Komentarzy: 0
Udostępnij:
Funkcjonariusze ABW ujęli obywatela Ukrainy przygotowującego samochód pułapkę, który miał być zdetonowany w Puławach.
- podaje TVP Info.Funkcjonariusze ABW zatrzymali Maksyma S. z Ukrainy, który miał przygotowywać zamach terrorystyczny w Polsce. Z ustaleń portalu tvp.info wynika, że mężczyzna chciał zdetonować samochód pułapkę na terenie jednego z centrów handlowych w Puławach. Według śledczych Ukrainiec zaczął już przygotowania do ataku, próbując zdobyć broń i pieniądze
Według informacji TVP Info, mieszkający w Polsce od dwóch miesięcy Ukrainiec, miał nawiązać kontakty z islamskimi radykałami z Tadżykistanu. Maksym S. miał zapowiedzieć atak bombowy w Polsce. Miał on chcieć jak największej liczby ofiar.
Na razie nie ustalono, czy znajomi Maksyma S. przebywają na terenie Polski.
Do zatrzymania doszło 6 dni temu - 4 grudnia br.- Maksym S. został doprowadzony do Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej.
#ABW zatrzymała Ukraińca, który miał przygotowywać zamach terrorystyczny na galerię handlową w Puławach. Maksym S. niedawno przeszedł na islam.
— Radio ZET NEWS (@RadioZET_NEWS) December 10, 2019
ABW zatrzymała obywatela Ukrainy pod zarzutem przygotowywania zamachu terrorystycznego w jednym z polskich miast. Sąd zdecydował o areszcie dla zatrzymanego.
— Maciej Wąsik???????? (@WasikMaciej) December 10, 2019
adg
źródło: TVP Info, TT


Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Data publikacji: 10.12.2019 11:01
Ukraina chce od UE 160 euro na krowę
04.04.2026 11:30

Komentarzy: 0
Ukraiński sektor mleczarski zmaga się z rosnącymi kosztami i spadającymi cenami, co skłoniło władze do wystąpienia o wsparcie finansowe z Unii Europejskiej. W grę wchodzą dziesiątki milionów euro i przedłużenie programu pomocowego na 2026 rok.
Czytaj więcej
Rosja nie odnotowała w marcu postępów terytorialnych w wojnie z Ukrainą
02.04.2026 20:24

Komentarzy: 0
W marcu rosyjska armia, po raz pierwszy od dwóch i pół roku, nie odnotowała w ciągu miesiąca postępów terytorialnych w Ukrainie - powiadomiła agencja AFP, opierając się na danych amerykańskiego Instytutu Studiów nad Wojną (ISW). W ocenie AFP jest to m.in. wynik kontrofensywy sił ukraińskich na południowym wschodzie kraju.
Czytaj więcej
Ukraińcy chcieli wwieźć Rosjan do Polski. Pilny komunikat Straży Granicznej
02.04.2026 19:52
UE wstrzyma pomoc dla Ukrainy? Berliner Zeitung: Nie chodzi tylko o sprzeciw Orbana
02.04.2026 14:17
Niemiecki raport obnaża system Ukrainy: korupcja to tylko wierzchołek góry lodowej
02.04.2026 11:21

Komentarzy: 0
Raport jednego z najważniejszych niemieckich think tanków pokazuje, że problem korupcji na Ukrainie jest tylko wierzchołkiem góry lodowej. Według analityków SWP państwo wciąż funkcjonuje w modelu oligarchicznym, który mimo wojny i reform nie został trwale przełamany.
Czytaj więcej

