REKLAMA

Kompostowanie ciał zmarłych będzie legalne w USA

Wiosną 2021 r. zostanie otwarty pierwszy na świecie „ludzki kompostownik”. Amerykańskie władze zalegalizowały taki proces, a pierwszą firmą oferującą takie rozwiązanie będzie Recompose.
 Kompostowanie ciał zmarłych będzie legalne w USA
/ fot. screen YouTube / NowThis News / Recompose
Zdaniem propagatorów takiej formy pochówku, kompostowanie ciał jest niezwykle ekologiczne i ma służyć naszej planecie także po śmierci. Firma Recompose zwraca uwagę, że w tym procesie ludzkie ciało przemienia się w ok. 0,76 metra sześciennego żyznej gleby, a po 4-7 tygodniach można w niej posadzić rośliny.

Zwrócono także uwagę na to, że tradycyjna forma pochówku to źródło dużych zanieczyszczeń naturalnego środowiska. – W procesie kremacji zużywa się paliwa kopalne, a to wzmaga emisję dwutlenku węgla i rtęci do atmosfery. Przy konwencjonalnym pochówku jest podobnie, bo cały proces również jest obarczony węglowym śladem np. przez zużycie energii elektrycznej, transport trumien, wykładzin grobowych oraz sam fakt utrzymania cmentarzy. Tymczasem rekompozycja zużywa zaledwie jedną ósmą energii kremacji – twierdzi Katrina Spade, założycielka Recompose.
 

Recompose oferuje alternatywę dla kremacji i konwencjonalnych metod grzebania. Nasza usługa – rekompozycja – przekształca ludzkie szczątki w glebę, dzięki czemu możemy odżywiać nowe życie po śmierci


– czytamy na stronie firmy. 

Amerykańska władza ustawodawcza zalegalizowała taki rodzaj pochówku już w maju 2019 r. Teraz kropkę nad i, podpisując dokument, postawił gubernator stanu Jay Inslee. Prawo wejdzie w życie już w maju 2020 r.

Źródło: wp.pl/bezprawnik.pl
kpa

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura