Raport Komitetu Ochrony Dziennikarzy: "250 dziennikarzy jest teraz w więzieniach"

Komitet Ochrony Dziennikarzy informuje w opublikowanym właśnie raporcie, że obecnie przebywa w więzieniach na całym świecie co najmniej 250 dziennikarzy. W liczbie uwięzionych dziennikarzy przodują Chiny oraz Turcja.
RonanPark Raport Komitetu Ochrony Dziennikarzy: "250 dziennikarzy jest teraz w więzieniach"
RonanPark
wikimedia creative commons
Chińskie władze pozostają liderem w ilości aresztowań i uwięzień dziennikarzy już od lat. Zwykle zarzucają im worgość wobec państwa oraz przygotowywanie fake newsów wymierzonych we władze Chin.
Nie najlepiej z wolnością mediów jest również w Turcji, która zajęła drugie miejsce oraz w krajach arabskich - Egipcie, Arabii Saudyjskiej oraz Iranie. Dziennikarze to zawód wysokiego ryzyka w graniczącej z Etiopią Erytrei a także w Wietnamie. Wielu z nich - jak wynika z raportu organizacji - jest bitych i torturowanych.
Komitet Ochrony Dziennikarzy to międzynarodowa organizacja pozarządowa z siedzibą w Nowym Jorku, która promuje wolność prasy na świecie i upomina się o prawa dziennikarzy.Komitet podkreśla, że co najmniej 250 więzionych dziennikarzy na świecie to wciąż zbyt wysoka liczba, nawet jeśli jest mniejsza niż w 2018 (255) czy w 2016 roku (273).

P
Źródło: Committee to Protect Journalists

Ankieta
Czy samorządy wytrzymają napór ideologii LGBT?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy samorządy wytrzymają napór ideologii LGBT?
Tygodnik

Opinie

Popkultura