Beata Kempa, PiS: "Jest zlecenie również na mnie"

NIK to organ konstytucyjny i nie wolno go wykorzystywać do brutalnej walki politycznej. Dostałam sygnały, że są już kolejne zlecenia. Między innymi na mnie - mówi na antenie TVP Info Beata Kempa, europosłanka PiS
Beata Kempa Beata Kempa, PiS: "Jest zlecenie również na mnie"
Beata Kempa / Beata Kempa strona int.
Najwyższa Izba Kontroli opublikowała raport, w którym stwierdza liczne nieprawidłowości w programie "Praca dla więźniów". W wyniku kontroli, NIK skierowała do prokuratury aż 15 zawiadomień. "Praca dla więźniów" to projekt realizowany przez byłego wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego.
Krytyczny raport NIK pojawił się w momencie, w którym prezes Izby Marian Banaś mierzy się z oskarżeniami pod swoim adresem. Obóz władzy utrzymuje, że wspomniany raport to odwet Banasia.
- Jestem oburzona atakiem Mariana Banasia na Patryka Jakiego - mówi Beata Kempa w TVP Info. - NIK to zbyt poważny organ konstytucyjny, nie można go wykorzystywać do prymitywnej, brutalnej walki politycznej. Przestrzegam przed tym. Wiem, że są kolejne zlecenia, wczoraj dostałam taki sygnał. Zlecenie również na mnie.


p
Źródło: TVP Info

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe