„To bardzo seksistowskie”. Spurek zamieściła wpis o Grecie Thunberg i… posypały się krytyczne komentarze

– Sprawa jest oczywista, przyszłość należy do kobiet! – napisała na jednym z portali społecznościowych polska europosłanka Sylwia Spurek.
 „To bardzo seksistowskie”. Spurek zamieściła wpis o Grecie Thunberg i… posypały się krytyczne komentarze
/ fot. screen video

14-letnia aktywistka na rzecz walki ze zmianami klimatu Greta Thunberg została człowiekiem roku prestiżowego tygodnika „Time”. Tym samym znalazła się w gronie takich postaci jak Winston Churchill, Królowa Elżbieta II, John F. Kennedy Ronald Reagan czy papież Jan Paweł II.

Osiągnięcie młodej szwedki postanowiła skomentować posłanka do Parlamentu Europejskiego Sylwia Spurek. – Ci sami mężczyzni, co zawsze, ci sami, co mają problem z kobietami, mogą sobie mówić i pisać, co chcą, ale sprawa jest oczywista, przyszłość należy do kobiet! – napisała na Facebooku, zamieszczając przy tym zdjęcie okładki Time.

Inni użytkownicy Facebooka nie podzielali jednak entuzjazmu europosłanki i zwrócili jej uwagę, że jej wpis jest seksistowski i wywyższa damską płeć. – Przyszłość należy do wszystkich, niezależnie od płci – napisał jeden z internautów. – Mówienie, że przyszłość należy do kobiet jest bardzo seksistowskie. Ma pani jakiś straszny problem z mężczyznami – zauważył inny z użytkowników. – To dyskryminacja ze względu na płeć – podsumował kolejny.Źródło: Facebook
kpa


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe