Szefowa MRPiPS: "Wypłata trzynastej emerytury będzie w kwietniu"

"Wypłata trzynastej emerytury będzie w kwietniu, projekt i źródła finansowania są zabezpieczone" - zapowiedziała w czwartek na antenie TVP Info minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.
 Szefowa MRPiPS: "Wypłata trzynastej emerytury będzie w kwietniu"
screen tvp.info
Szefowa MRPiPS zapewniła, że trzynaste emerytury zostaną wypłacone w kwietniu 2020 r. Dodała, że rząd chce wprowadzić ich coroczną wypłatę.

Minister zapowiedziała, że w przygotowaniu jest również, regulowany oddzielną ustawą, projekt o czternastej emeryturze. Polityk PiS nie obawia się, że Senat we właściwym czasie nie podejmie uchwały.

Marlena Meląg odniosła się na antenie TVP Info także do waloryzacji emerytur, która wejdzie od 1 marca 2020 r. Potwierdziła, że najniższa emerytura ma wynosić 1200 zł. Zapowiedziała rozmowy i konsultacje "ze stroną społeczną, ze stroną pracodawców o systemie ubezpieczeń społecznych i systemie emerytalnym".
 

"Ważne, żeby mieć możliwość wyboru, kiedy idziemy na emeryturę"

- powiedziała Meląg.

"Ustawa, która obecnie obowiązuje, nie zakazuje ludziom dłużej pracować. Ten system, który obecnie obowiązuje, jest na pewno lepszy od tego, który proponowała Platforma kilka lat temu"

- dodała.

Minister zaapelowała do wojewodów i samorządowców o sprawną wypłatę świadczenia 500 plus jeszcze przed świętami. 

"Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, w naszej tradycji ważne święta, więc zależałoby nam na tym, żeby środki na konta rodzin były wypłacone jeszcze przed świętami"

- powiedziała.


/ Źródło: TVP Info


Ankieta
Czy samorządy wytrzymają napór ideologii LGBT?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy samorządy wytrzymają napór ideologii LGBT?
Tygodnik

Opinie

Popkultura