REKLAMA

Poseł PiS: Dochodzą nas słuchy, że Gersdorf chce zablokować wybór nowego prezesa SN

Były rzecznik resortu sprawiedliwości i poseł Solidarnej Polski Jan Kanthak w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” odniósł się do sytuacji w Sądzie Najwyższym, a także wypowiedział się na temat projektu nowelizacji ustawy o ustroju sądów powszechnych.
 Poseł PiS: Dochodzą nas słuchy, że Gersdorf chce zablokować wybór nowego prezesa SN
fot. screen TVP
– Dochodzą do nas słuchy, że pani Małgorzata Gersdorf chce zablokować wybór nowego I prezesa Sadu Najwyższego – twierdzi poseł Solidarnej Polski Jan Kanthak.

W rozmowie z „Naszym Dziennikiem” były rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości Jan Kanthak zwrócił uwagę, że kadencja I prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Gersdorf kończy się w kwietniu 2020 r. – Gdyby brakowało niezbędnego kworum do powołania nowego prezesa, to prezydent będzie mógł powierzyć jego obowiązki wybranemu przez siebie sędziemu, którego zadaniem byłoby szybkie przeprowadzenie nowych wyborów – wyjaśnił.

Pytany o to, czy w związku z projektem nowelizacji ustawy o ustroju sądów powszechnych i Sądzie Najwyższym, spodziewa się kolejnej interwencji Komisji Europejskiej, odparł że „byłby bardzo zdziwiony”.
 

Inspirację do napisania tego projektu znaleźliśmy w prawie francuskim. Co więcej, one są z niego skopiowane. Skoro nie doszło do interwencji we Francji, to nie widzę powodu, dla którego KE miałaby się niepokoić tym, co dzieje się w Polsce


– podkreślił.

Źródło: WP

Ankieta
Czy to już koniec Platformy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy to już koniec Platformy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura