Premier: Jestem sercem i umysłem z Janem Śpiewakiem

– Nawet jeśli w niektórych kwestiach się różnimy, to są sprawy, za które go podziwiam i zawsze mu kibicuję – napisał na jednym z mediów społecznościowych polski premier Mateusz Morawiecki, który odniósł się do piątkowego wyroku warszawskiego sądu ws. miejskiego aktywisty Jana Śpiewaka.
 Premier: Jestem sercem i umysłem z Janem Śpiewakiem
fot. Krystian Maj / KPRM
– Jak powszechnie wiadomo Pan Jan Śpiewak stanął do walki z mafią reprywatyzacyjną. Walczył dzielnie o godność osób pokrzywdzonych przez bandytów i oszustów – zaczął polski premier. Jak zaznaczył, na co dzień stara się „publicznie nie komentować decyzji sądów, ale akurat ten przypadek wymaga odstępstwa od tej zasady”.
 

Wyrok Warszawskiego Sądu Okręgowego podtrzymujący wyrok niższej instancji, który uznał Jana Śpiewaka za winnego zniesławienia mecenas Bogumiły Górnikowskiej - Ćwiąkalskiej i zapłatę 5 tys. zł grzywny oraz dodatkowych 10 tys. zł jest kompletnie niezrozumiały. Warto przytoczyć tylko jedną kwestię z tej sprawy: otóż pani mecenas miała być kuratorem osoby w wieku 118 lat…. No comments


– oświadczył polski premier.

Zdaniem Morawieckiego Temida, która jest symbolem bezstronności, ma w tym przypadku „opaskę na oczach”. – Przyjaciół i nieprzyjaciół należy sądzić jedną miarą – podkreślił szef polskiego rządu. Morawiecki napisał też kilka pochlebnych słów na temat samego aktywisty. Jego zdaniem założyciel organizacji Wolne Miasto Warszawy „odważnie walczy o sprawiedliwość” i należy mu się „szacunek, pochwała i medal”.
 

Uznanie go winnym i zasądzenie wobec niego kary stoi w jaskrawej sprzeczności ze społecznym poczuciem sprawiedliwości i przekonaniem, kto działał w interesie społecznym, dla dobra wspólnego, a kto na rzecz wątpliwych interesów wąskiej grupy. Wyrok zapadł w 38 rocznicę stanu wojennego. Warto ten wyrok zapamiętać. Jestem sercem i umysłem z Janem Śpiewakiem


– zakończył Morawiecki.Źródło: Facebook
kpa


Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?
Tygodnik

Opinie

Popkultura