REKLAMA

Premier bierze się za piratów drogowych i zapowiada zmiany w przepisach

– Wprowadzimy pierwszeństwo pieszego przed wejściem na pasy i ograniczenie do 50 km/h jazdy w terenie zabudowanym przez całą dobę – zapowiedział szef polskiego rządu.
 Premier bierze się za piratów drogowych i zapowiada zmiany w przepisach
/ KPRM – KPRM

Szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki bierze się za walkę z piratami drogowymi. W niedzielę ogłosił pakiet zmian.

Morawiecki już podczas powyborczego expose zwracał uwagę na to, że jednym z priorytetów jego rządów będzie walka z piratami drogowymi. Przypomnijmy, że Polska jest na szarym końcu w rankingu bezpieczeństwa na drogach UE.

– Wprowadzimy pierwszeństwo pieszego przed wejściem na pasy i ograniczenie do 50 km/h jazdy w terenie zabudowanym przez całą dobę – zapowiedział Mateusz Morawiecki. Zmiany mają być efektem akcji edukacyjnej #DobryKierowca.

Przypomnijmy, że w tej chwili o 10 km/h szybciej można jeździć od godz. 23 do 5 rano w terenie zabudowanym. Polska jako jedyny kraj w Unii Europejskiej, który posiadał taki system.

Co więcej, premier zapowiedział również, że rząd wprowadzi możliwość odebrania prawa jazdy w przypadku przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h poza terenem zabudowanym. W tej chwili prawo jazdy traci się, gdy przekroczenie prędkości nastąpi w terenie zabudowanym.

Po zmianach wprowadzonych przez Morawieckiego taka zasada obejmowałaby wszystkie drogi, zarówno ekspresowe, jak i autostrady. Naturalnie bez znaczenia byłoby to, czy to teren zabudowany czy nie.

Źródło: money.pl / polsatnews.pl
kpa
Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura