Wprost: Fundacja posła od Schetyny otrzymała od PO 3 miliony złotych

Jak podaje tygodnik "Wprost", Fundacja Państwo Prawa założona przez Piotra Borysa - prawą rękę Grzegorza Schetyny - otrzymała od Platformy Obywatelskiej ponad 3 mln zł. Większość polityków partii nic nie wie o działalności tej instytucji.
 Wprost: Fundacja posła od Schetyny otrzymała od PO 3 miliony złotych
/ Adrian Grycuk, Wikipedia CC BY-SA 3.0

Fundacja, jak wynika z informacji pojawiających się w mediach oraz sprawozdań składanych do Państwowej Komisji Wyborczej, otrzymała od PO przez trzy lata swojej działalności ponad 3 mln zł


- czytamy w publikacji "Wprost". Tygodnik opisuje, że większość środków przelewanych jest z Funduszu Eksperckiego, który musi utworzyć każda partia na opracowanie ekspertyz prawnych, politologicznych, ekonomicznych czy socjologicznych. Co ciekawe, większość polityków PO nic nie wie o działalności tej instytucji. Eurodeputowane Róża Thun i Elżbieta Łukacijewska próbowały dowiedzieć się, jakie usługi na rzecz partii świadczy fundacja, jednak nie uzyskały w tej sprawie żadnej odpowiedzi. Zamiast tego z Różą Thun miał skontaktować się Piotr Borys, były szef biura krajowego PO, z pytaniem, "co ją niepokoi w funkcjonowaniu fundacji".

źródło: wprost.pl

raw

#REKLAMA_POZIOMA#

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe