Znany trójmiejski i warszawski adwokat M. Dubieniecki wśród zatrzymanych przez CBA ws. SKOK Wołomin

- Współpraca dwóch delegatur CBA doprowadziła do zatrzymania trzech osób w związku ze śledztwem dotyczącym nadzoru nad SKOK Wołomin - poinformowało w poniedziałek 16 grudnia CBA. Jak podaje RMF FM, jeden z zatrzymanych to Marcin Dubieniecki - były wiceminister, znany trójmiejski i warszawski adwokat, były mąż Marty Kaczyńskiej.
 Znany trójmiejski i warszawski adwokat M. Dubieniecki wśród zatrzymanych przez CBA ws. SKOK Wołomin
Wikipedia CC BY-SA 2.0

Funkcjonariusze CBA ze Szczecina i Krakowa zatrzymali 3 osoby. Wśród których znaleźli się znany trójmiejski i warszawski adwokat, menedżer i urzędnik państwowy wysokiego szczebla – w latach 2004-2005 podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa oraz przedstawiciel jednej z warszawskich firm. Prowadzone wspólnie z Prokuraturą Regionalną w Szczecinie postępowanie dotyczy nadzoru nad SKOK Wołomin w latach 2012-2014 r., w tym powoływania się na wpływy w instytucji państwowej. Czynności odbyły się w Gdyni, Szczecinie i pod Warszawą. Obecnie prowadzone są przeszukania. Jeszcze dziś zatrzymane przez CBA osoby zostaną przewiezione do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty.

Jest to nowe śledztwo CBA o rozwojowym charakterze


- poinformowało Centralne Biuro Antykorupcyjne w specjalnym komunikacie. Z kolei RMF FM w swojej publikacji podaje, że wśród zatrzymanych znalazł się Marcin Dubieniecki, były wiceminister, który w przeszłości był również dyrektorem departamentu w resorcie finansów. Ujęto także urzędnika państwowego wysokiego szczebla, który w latach 2004-2005 pełnił funkcję wiceministra Skarbu Państwa. Trzecią osobą jest menedżer w jednej z warszawskich firm. 

źródło: cba.gov.pl, RMF FM

raw

#REKLAMA_POZIOMA#

Ankieta
Czy samorządy wytrzymają napór ideologii LGBT?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy samorządy wytrzymają napór ideologii LGBT?
Tygodnik

Opinie

Popkultura