Szukaj
Konto

Sellin: W żadnym poważnym kraju media nie są w rękach kapitału zagranicznego, i to z jednego kraju

16.12.2019 14:13
Sellin: W żadnym poważnym kraju media nie są w rękach kapitału zagranicznego, i to z jednego kraju
Źródło: screen video Polskie Radio
Komentarzy: 0
Wiceminister kultury Jarosław Sellin w poniedziałek 16 grudnia był gościem na antenie Polskiego Radia 24. Polityk wypowiedział się m.in. nt. potrzeby dekoncentracji mediów w Polsce.

To jest poważny problem, bo w żadnym poważnym, dużym kraju Unii Europejskiej takie zjawisko nie występuje, żeby media były, w jakimś segmencie - choćby jednym, w rękach kapitału zagranicznego i to pochodzącego z jednego kraju. Nikt sobie na coś takiego nie pozwoli


— mówił Jarosław Sellin. Jak podkreślił, "w Polsce tak jest i tę sytuację warto byłoby naprawić".

Ale jest to kwestia decyzji politycznej - kierownictwa, kiedy zaczynamy ten proces. Na razie jej nie ma


- stwierdził. W rozmowie poruszono także temat obecnych działań części środowiska sędziowskiego, a także - jak się okazuje - adwokackiego. W jego ocenie są one "kompletnie nieodpowiedzialne".

Czytaj więcej: Adwokatura dołącza do sporu o sądownictwo. Nie uznaje Izby Dyscyplinarnej SN

To są nieodpowiedzialne działania części środowisk wymiaru sprawiedliwości, sędziów, części adwokatów, jak się dzisiaj dowiadujemy. Bo w Polsce obowiązuje prawo uchwalone przez demokratycznie wybrany parlament i w Polsce sędziami są ci, którym nominację sędziowską wręczył prezydent (...) Tymczasem jakaś grupa sędziów i adwokatów kwestionuje prawo do pracy sędziów powołanych w ostatnich latach. (...) To są kompletnie nieodpowiedzialne działania


- stwierdził polityk.

źródło: polskieradio24.pl

raw

Komentarzy: 0
Data publikacji: 16.12.2019 14:13