REKLAMA

Jan Śpiewak w mocnych słowach o postawie sędziów: Tak się zaczyna faszyzm 

Jan Śpiewak, działacz miejski, który został dwukrotnie skazany za swoją aktywność w walce z mafią reprywatyzacyjną w rozmowie z „Rzeczpospolitą” w mocnych słowach wypowiedział się o postawie sędziów. 
 Jan Śpiewak w mocnych słowach o postawie sędziów: Tak się zaczyna faszyzm 
/ screen YouTube / Onet

– Reforma wymiaru sprawiedliwości jest niezbędna. Sędziowie mieli dwa lata, żeby oczyścić się po aferze reprywatyzacyjnej. Chciałbym zobaczyć postępowania dyscyplinarne w stosunku do sędziów, którzy ustanawiali kuratorów dla 120-latków, sędziów, którzy orzekali, że umowy kupna roszczeń za 1500 zł i przejmowanie na tej podstawie nieruchomości wartych miliony były legalne. Nie ma tych postępowań. Adwokatura, radcowie prawni i notariusze też się nie oczyścili 

zaznaczył w programie #RZECZoPOLITYCE Śpiewak.

- Zostałem skazany za to, że pokazałem patologię reprywatyzacji i pokazałem, że córka bardzo ważnego urzędnika państwowego w tym kraju brała udział w bardzo nieetycznym procederze, mówiąc najdelikatniej – dodał działacz miejski, który podkreślił, że został skazany za stanie "po stronie ludzi, którzy sami się nie mogli bronić".

Działacz przypomniał, że napisał, że mec. Górnikowska "przejęła" nieruchomość a nie "przejęła w zarząd, co jest skrótem myślowym. 

– Tak się zaczyna faszyzm. Gdy uważamy, że sąd ma prawo interpretować i uznawać, że jedno słówko, (...) że za coś takiego można kogoś skazać karnie i to jest przestępstwo - tak się zaczyna faszyzm. (…) To uniemożliwia jakąkolwiek debatę publiczną

– w mocnych słowach wypowiedział się aktywista. 

Źródło: rp.pl
kos

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura