Stanisław Karczewski: "Kobiety w ciąży będą mogły korzystać z programu Ciąża+, czyli darmowych leków"

- Kobiety w ciąży będą mogły korzystać z programu Ciąża+, czyli darmowych leków. Taka ulga dla kobiet to pomysł Beaty Szydło - ogłosił na FB były marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Bezpłatne leki dla ciężarnych to jedna z obietnic wyborczych Prawa i Sprawiedliwości. We wtorek rząd przyjął projekt ustawy.n.
 Stanisław Karczewski: "Kobiety w ciąży będą mogły korzystać z programu Ciąża+, czyli darmowych leków"
/ pixabay.com

Proponowane przepisy mają umożliwić dostęp do bezpłatnych leków wszystkim kobietom w ciąży od momentu jej stwierdzenia (niezależnie od ścieżki poczęcia) przez lekarza specjalistę w dziedzinie położnictwa i ginekologii, lekarza w trakcie odbywania tej specjalizacji do momentu zakończenia ciąży, położną podstawowej opieki zdrowotnej lub położną w ambulatoryjnej opiece specjalistycznej.

Uprawnienie będzie obejmować leki o kategorii dostępności "Rp", czyli na receptę, których stosowanie przez kobiety w ciąży jest konieczne do zaspokojenia potrzeb zdrowotnych wynikających z pozostawania w ciąży.

Uprawnienia do wystawiania recept na leki objęte programem uzyskają lekarze ginekolodzy lub położne, którzy stwierdzili ciążę, oraz inni lekarze lub położne - na podstawie zaświadczenia wystawionego przez osobę stwierdzającą ciążę.

Czytaj więcej na https://twojezdrowie.rmf24.pl/czlowiek/ciaza/news-bezplatne-leki-dla-kobiet-w-ciazy-rzad-przyjal-projekt-ustaw,nId,4089447#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

/ Źródło: rmf24.pl, Twitter.com


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe