REKLAMA

Tadeusz Majchrowicz: W Boże Narodzenie życzę czytelnikom "TS" zdrowia i wewnętrznego spokoju

- Dla wszystkich czytelników "Tygodnika Solidarność" i portalu Tysol.pl, a także przyjaciół i sympatyków Solidarności, najważniejsze jest zdrowie. I zdrowia chciałbym przede wszystkim życzyć - mówi Tadeusz Majchrowicz. - Planujemy, żeby 2020 rok był rokiem walki o układy zbiorowe pracy i walki o członków związku - dodaje zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ Solidarność. Rozmawiał Marcin Koziestański.
 Tadeusz Majchrowicz: W Boże Narodzenie życzę czytelnikom "TS" zdrowia i wewnętrznego spokoju
/ T. Gutry Tygodnik Solidarność
- Czego chciałby Pan życzyć członkom Solidarności i wszystkim czytelnikom naszego tygodnika i portalu z okazji świąt Bożego Narodzenia?
- Dla wszystkich czytelników "Tygodnika Solidarność" i portalu Tysol.pl, a także przyjaciół i sympatyków Solidarności, najważniejsze jest zdrowie. I zdrowia chciałbym przede wszystkim życzyć. Oczywiście życzę także spełnienia wszystkich zamierzeń i realizacji planów. I takiego wewnętrznego pokoju i spokoju, bo wszyscy uczestniczymy przecież w wyścigu szczurów. Każdemu z nas przyda się więc w nadchodzącym nowym roku kilka dni, w czasie których będzie można nieco odetchnąć. 

- Jakie będzie w przyszłym roku najważniejsze wydarzenie dla Solidarności?
- 2020 rok, to szczególny czas dla całej Solidarności. W tym roku obchodzić będziemy 40-lecie podpisania Porozumień Sierpniowych. Z kolei 18 maja wypada setna rocznica urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II. Z tej okazji odbędzie się wielka narodowa pielgrzymka i wielka pielgrzymka Solidarności do Watykanu. 17 maja odbędzie się też uroczysta msza święta na Placu Świętego Piotra w Watykanie. Mogę też już zdradzić, że 29 sierpnia odbędzie się wielki przemarsz z pl. Piłsudskiego w Warszawie pod błonia Stadionu Narodowego. Będzie tam piknik rodzinny i wielki koncert urodzinowy Solidarności na PGE Narodowym.

- A jakie są największe wyzwania na nowy rok, jeśli chodzi o kwestie związkowe i pracownicze?
- Planujemy, żeby był to rok walki o układy zbiorowe pracy i walki o członków związku. Wdrażamy pilotażowy program dotyczący rozwoju związku. Zatrudniamy kilkudziesięciu organizatorów związkowych. Chcemy, żeby rozwój związku był sprawą numer jeden. Związek się starzeje i chcemy pozyskiwać młodych członków, którzy zaczną nas powoli zastępować na różnych funkcjach w związku.

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura