REKLAMA

Benedykt XVI powołał fundację medialną. "Mam nadzieję, że katolicki głos zostanie usłyszany"

Niemiecki tygodnik katolicki „Die Tagespost” w Würzburgu podał, że papież senior Benedykt XVI powołał fundację na rzecz dziennikarstwa katolickiego.
Marek Kośniowski Benedykt XVI powołał fundację medialną. "Mam nadzieję, że katolicki głos zostanie usłyszany"
Marek Kośniowski / Wikimedia Commons
Fundacja będzie finansowała szkolenie młodych katolickich dziennikarzy, dotowała projekty badawcze z dziedziny bioetyki i pomagała katolickim mediom w osiąganiu większego zasięgu oddziaływania. „Mam nadzieję, że katolicki głos zostanie usłyszany” – powiedział papież-senior. Jak podaje KAI, Benedykt XVI wielokrotnie wyrażał poparcie dla “Die Tagespost” reprezentującej konserwatywne spektrum Kościoła katolickiego.

Fundację reprezentują Norbert Neuhaus i Bernhard Müller. Neuhaus jest członkiem zarządu Fundacji Johanna Wilhelma Naumanna, która jest właścicielem “Die Tagespost”. Z kolei Müller jest dyrektorem zarządzającym wydawnictwa “Fe-Medienverlag” w Kisslegg, które wydaje m. in. czasopismo „Pur magazin”


- czytamy w KAI.
 
Neuhaus podkreślił, że Benedykt XVI zachęca do dotowania fundacji. W roku 2020 fundacja zamierza zgromadzić ok. 450 tys. euro na projekty medialne i edukacyjne. Środki zostaną przeznaczone na szkolenie wolontariuszy, projekty cyfrowe, a także badania z zakresu ochrony życia i bioetyki.
 
cwp/KAI


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura