REKLAMA

Parafianie w obronie ks. Wachowiaka: "Odważny ksiądz. Niektórym się to nie podoba"

Parafianie ks. Daniela Wachowiaka stają w jego obronie po komentarzach dotyczących decyzji poznańskiej kurii, która według niepotwierdzonych oficjalnie informacji, miała wydać mu zakaz wypowiadania się w środkach masowego przekazu.
Parafia Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Piłce, w której posługuje ks. Daniel Wachowiak Parafianie w obronie ks. Wachowiaka: "Odważny ksiądz. Niektórym się to nie podoba"
Parafia Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Piłce, w której posługuje ks. Daniel Wachowiak / Wikimedia Commons
Represje miały spotkać księdza Wachowiaka w związku z opublikowaniem listu protestacyjnego przeciwko planom pochówku arcybiskupa Juliusza Peatza w poznańskiej katedrze. Ksiądz od tygodnia nie zabiera publicznie.

Jak podaje Radio Poznań, twitterowy profil parafii w Piłce - dotychczas administrowany przez ks. Wachowiaka, teraz będzie prowadzony przez wiernych.
 

Sprawa tego zakazu jest dla nas bardzo trudna


mówią wierni.

My jako parafianie popieramy w 100 procentach działanie księdza. Dlatego parafianie postanowili wspomóc swojego proboszcza i teraz to oni będą informować o wszelkich zdarzeniach w Piłce i okolicy


- podkreślają.

 Ksiądz jest odważny i potrafi wprost nazwać prawdę po imieniu. Myślę, że niektórym się to nie spodobało


- dodają w rozmowie z Radiem Poznań.  Wskazują również na dodatkowy kontekst sprawy, którym była krytyka "tęczowego piątku" w III Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu.


Jak podaje Przemysław Stochaj z Radia Poznań, Ksiądz Wachowiak jest oceniany w parafii jako doskonały duszpasterz.

Mieszkańcy uwielbiają jego kazania, podejście do wiernych i to, że potrafi wykorzystać Internet do promowania regionu i religii.

- czytamy w reportażu.

cwp/Radio Poznań

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura