Senator PiS: „Elity z kręgów celebryckich nie zdają sobie sprawy z tego, czym żyją na co dzień Polacy”

Gościem rozmowy na antenie Polskiego Radia 24 był senator Prawa i Sprawiedliwości Jan Maria Jackowski, który poruszył temat nowelizacji ustawy dyscyplinującej sędziów, która została uchwalona podczas 2. posiedzenia Sejmu.
 Senator PiS: „Elity z kręgów celebryckich nie zdają sobie sprawy z tego, czym żyją na co dzień Polacy”
fot. screen YouTube / Telewizja Republika
– Senat według Konstytucji ma 30 dni na rozpatrzenie ustawy z Sejmu. Opozycji chodzi o to, żeby maksymalnie te 30 dni wykorzystać. Dlatego posiedzenie Senatu jest zaplanowane na 18-19 stycznia – uważa senator PiS.

Pytany o to, czego się spodziewa po Senacie, stwierdził, że ustawa o sądach będzie w izbie wyższej potraktowana jak „żabka”. – Dokona się jej anatomicznej analizy. Wynika to z zapowiedzi marszałka Grodzkiego – mówił Jackowski. Dodał, że przypuszcza, że „intencją opozycji będzie wykazanie jak straszna i jak sprzeczna z prawodawstwem europejskim jest ta ustawa”.

Jan Maria Jackowski odniósł się również do reakcji różnych środowisk na projekt ustawy złożony przez PiS.
 

W przestrzeni publicznej słychać narrację brukselską i narrację „elit”, które wieszczą łamanie konstytucji. To echo wydaje się być dość silne, ale z drugiej strony są zwykli obywatele, którzy widzą, że sędziowie, zamiast sądzić dbają o swoje interesy. (…) Elity z kręgów celebryckich nie zdają sobie sprawy z tego, czym żyją na co dzień Polacy


– uważa polityk PiS.

Źródło: Polskie Radio 24
kpa


Ankieta
Czy samorządy wytrzymają napór ideologii LGBT?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy samorządy wytrzymają napór ideologii LGBT?
Tygodnik

Opinie

Popkultura