REKLAMA

Ks. Chyła: Zajmujemy się wieloma sprawami organizując święta, a nie zauważamy Tego, który jest ich istotą

– Jeżeli chcemy zrozumieć Boże Narodzenie, to nie możemy odłączać tajemnicy obecności „Słowa wcielonego pośród nas” od „tajemnicy Krzyża i Zmartwychwstania”. Te wydarzenia bardzo głęboko łączą się ze sobą – mówił w rozmowie z Radiem Maryja ks. Janusz Chyła, proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach.
 Ks. Chyła: Zajmujemy się wieloma sprawami organizując święta, a nie zauważamy Tego, który jest ich istotą
/ Matteo Cerezo "Ecce Homo"
Ks. Chyła zwrócił uwagę na to, że „komercjalizacja, powierzchowność, infantylizacja, która bywa związana z przeżywaniem świąt, skutkuje zapominaniem, po co Syn Boży do nas przyszedł”.
 

Wydaje mi się, że w tym całym przedświątecznym zamieszaniu, jakie jest wokół nas, i któremu niejednokrotnie ulegamy, możemy być w bardzo podobnej sytuacji jak ludzie w Betlejem. Zajmujemy się wieloma sprawami organizując święta, a nie dostrzegamy Tego, który jest ich istotą


– podkreślił duchowny.

Według proboszcza parafii Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach „Boże Narodzenie bardzo głęboko łączy się z męką, śmiercią i zmartwychwstaniem Jezusa”. Dodał, że spłycenie zbawczej dramaturgii skutkuje zapominaniem, po co Syn Boży na świat przyszedł.
 

A stał się jednym z nas, aby nas wyzwolić z grzechu, śmierci, i pokonać szatana. Świat natomiast robi ze świąt show, które ma być miłe, sympatyczne, a siłą rzeczy Jezus Chrystus staje się tak samo niezauważony jak wtedy, gdy urodził się w Betlejem


– zwrócił uwagę ks. Janusz Chyła.

Źródło: Radio Maryja
kpa

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura