REKLAMA

Ks. prof. Kowalczyk: "Brawo abp Jędraszewski. To dobra okazja, by wspomnieć o herezji ekologizmu"

- To zjawisko bardzo niebezpieczne, bo to nie jest tylko postacią nastolatki (Grety Thunberg – red.), to coś co się narzuca, a ta aktywistka staje się wyrocznią dla wszystkich sił politycznych, społecznych - mówił abp Jędraszewski na antenie Telewizji Republika zapytany czy "ekologizm" stoi w sprzeczności z nauką Kościoła Katolickiego. Do jego słów odniósł się jezuita, ks. prof. Dariusz Kowalczyk.
 Ks. prof. Kowalczyk: "Brawo abp Jędraszewski. To dobra okazja, by wspomnieć o herezji ekologizmu"
/ screen YT
Arcybiskup Jędraszewski był gościem Telewizji Republika gdzie był pytany, czy "ekologizm", a konkretnie manifest, który podpisała m.in Greta Thunberg, stoi w sprzeczności z nauką Kościoła Katolickiego. Zdaniem hierarchy jest to zjawisko bardzo niebezpieczne. Jego słowa wywołały falę oburzenia, głównie z lewej strony sceny politycznej. 

Czytaj więcej: Abp Jędraszewski o Grecie Thunberg: "Zjawisko bardzo niebezpieczne". Skandaliczny komentarz Szczerby

W obronie abp. Jędraszewskiego stanął ks. prof. Dariusz Kowalczyk.
 

Brawo abp Jędraszewski. Święta Bożego Narodzenia, w które rozważamy tajemnicę Boga, który stał się ciałem, to dobra okazja, by wspomnieć o herezji ekologizmu. Niestety, wielu nie chciało czegokolwiek pojąć i zaczęli wyzywać abpa, że jest przeciwko segregowaniu śmieci itp.


- napisał duchowny na Twitterze.
 
raw

#REKLAMA_POZIOMA#

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura