Wyszkowski: Ludzie z którymi Zandberg współpracuje to spadkobiercy morderców Pużaka

- Współczesna lewica nie dąży jedynie do przejęcia władzy - jej głównym celem jest stworzenie nowego społeczeństwa. A to nieuchronnie prowadzi do totalitaryzmu - pisze w teście "Precz z bohaterami" w nowym Do Rzeczy Mariusz Staniszewski. Tekst obruszył szefa partii Razem Adriana Zandberga.
 Wyszkowski: Ludzie z którymi Zandberg współpracuje to spadkobiercy morderców Pużaka
/ screen YouTube Onet

- Ciekawa sprawa. Według Mariusza Staniszewskiego Pużak, Arciszewski czy Lieberman nie walczyli o niepodległość?


- pisze Adrian Zandberg.

Kazimierz Pużak współorganizował wraz z Józefem Piłsudskim PPS-Frakcję Rewolucyjną. Więziony przez carat. Minister w rządach niepodległej IIRP. Wraz z Tomaszem Arciszewskim współorganizował pomoc dla Powstańców Śląskich. Aresztowany przez NKWD, skazany w tzw. "procesie szesnastu" w Moskwie. Zmarł w wyniku zepchnięcia go ze schodów w więzieniu w Rawiczu. Tomasz Arciszewski był porucznikiem Legionów, towarzyszem broni Józefa Piłsudskiego, posłem niepodległej II RP, premierem rządu RP na uchodźstwie. Herman Lieberman polityk PPS, Legionista, poseł niepodległej II RP, minister w rządzie Władysława Sikorskiego.

Dziś partia Razem Zandberga jest koalicjantem SLD, partii będącej postkomunistycznym następcą komunistycznej PZPR, odpowiedzialnej za komunistyczny totalitaryzm w Polsce w latach 1945-1989.

- Ludzie z którymi Zandberg współpracuje to spadkobiercy morderców Pużaka. To już nie bezwstyd, to współuczestnictwo w koalicji zbrodni.


- komentuje Krzysztof Wyszkowski cyk

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe