„Zgrzytając zębami i zaciskając pięści, ale akceptują wyroki”. Szefowa KE ocenia Polskę i Węgry

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen w rozmowie z niemieckim tygodnikiem „Spiegel” powiedziała, że cieszy się, iż Polska i Węgry, choć „zgrzytają zębami”, to akceptują wyroki TSUE.
 „Zgrzytając zębami i zaciskając pięści, ale akceptują wyroki”. Szefowa KE ocenia Polskę i Węgry
/ fot. screen YouTube
– W żadnym wypadku nie przyglądamy się biernie, także w przypadku Polski i Węgier nasz przekaz jest jasny: praworządność jest jednym z podstawowych fundamentów Unii Europejskiej – stwierdziła von der Leyen.

Dodała również, że „gdy sprawy biegną w niepożądanym kierunku”, to Komisja Europejska robi użytek z procedur, którymi dysponuje. – Na końcu tego procesu znajduje się orzeczenie TSUE – twierdzi szefowe KE.
 

Cenię u naszych krajów członkowskich to, że akceptują (wyroki), zgrzytając zębami i zaciskając pieści w kieszeniach, ale akceptują, gdy przemawia państwo prawa. To też jest powodem do dumy z Europy


– uważa Ursula von der Leyen.

Szefowa Komisji Europejskiej zwróciła także uwagę na to, że jest przeciwna polityce Unii „wielu prędkości”. – UE dlatego jest najbardziej różnorodnym i najbardziej atrakcyjnym miejscem do życia na kuli ziemskiej, ponieważ udaje się jej stworzyć wspólny mianownik dla różnych interesów i kulturowych nurtów – twierdzi von der Leyen.

Źródło: Deutsche Welle / wPolityce.pl
kpa

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe