"To w Polsce jest Europa". Wybitny belgijski intelektualista pisał o upadku Europy. Dziś mieszka w Polsce

Wybitny intelektualista belgijski - prof. David Engels - postanowił wyprowadzić się z Belgii i zamieszkać z rodziną w Polsce. Podczas swoich wykładów przestrzegał przed upadkiem cywilizacji zachodniej jaką znamy i twierdził, że obecnie - wbrew medialnej nagonce - to "w Polsce jest Europa".
 "To w Polsce jest Europa". Wybitny belgijski intelektualista pisał o upadku Europy. Dziś mieszka w Polsce
/ prof. David Engels, screen YT

- „Co robić? Jak żyć wobec schyłku Europy?”


- pyta prof. David Engels w swojej książce, w której opowiada o tym, jak "Europa umiera na naszych oczach". 
 

Cios nie przyszedł z zewnątrz. Rozkład zaczął się od środka. Egoizm, zaniechanie, obojętność sprawiły, że sprawy poszły za daleko (...) nasze państwa, nasze wartości, nasze tożsamości stały są niczym wydrążone skorupy. Pozostały nam frazesy


- mówił na wykładzie w Brukseli w dzielnicy Woluwé Saint Pierre Engels w 2013 roku. Już wtedy twierdził, że "dni cywilizacji zachodniej, takiej, jaką znamy, są policzone", a swą książkę zadedykował tym, którzy podzielają jego ból. Co ciekawe dziś dowiadujemy się, że intelektualista wyprowadził się z Belgii i osiedlił wraz z rodziną w... Polsce.
 

Po to, by pozwolić swoim dzieciom doświadczyć jeszcze tego, czym jest Europa. Mieszka od dwóch lat pod Warszawą, pracuje jako analityk w Instytucie Zachodnim w Poznaniu. Podczas wykładu prof. David Engels wielokrotnie nawiązywał do Polski, gdzie w jego ocenie, wbrew medialnej nagonce, panuje prawdziwa wolność słowa i demokracja. Tak naprawdę – mówił – „to w Polsce jest Europa”


- opisuje historię intelektualisty portal idziemy.pl.

źródło idziemy.pl

raw

#REKLAMA_POZIOMA#

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe