REKLAMA

To początek wojny? W amerykańskim nalocie zginął prominentny irański lider

Dziś w zorganizowanym przez Amerykanów nalocie w Bagdadzie zginął Ghasem Solejmani dowódca irańskich jednostek KUDS w Korpusie Strażników Rewolucji Islamskiej. Niezwykle prominentna postać w Iranie.
 To początek wojny? W amerykańskim nalocie zginął prominentny irański lider
/ fot. TS
Siły Kuds są elitarnymi oddziałami specjalnymi w ramach irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej, podlegają bezpośrednio Najwyższemu Przywódcy (Ali Chamenei). Są one odpowiedzialne za prowadzenie operacji militarnych poza granicami kraju oraz szkolenie i zaopatrywanie islamskich organizacji współpracujących z Teheranem. Liczą blisko 15 tys. członków. Ich dowódcą od 1998 r. był zamordowany dziś Ghasem Solejmani, który doprowadził do rozwoju Kuds oraz bliskiej współpracy z Hezbollahem. Solejmani był odpowiedzialny za planowanie licznych zamachów terrorystycznych m.in. w Tajlandi, Nowym Delhi, Lagosie, Nairobi a także na amerykańskich żołnierzy w Iraku po obaleniu Saddama Husajna.

Wśród zabitych w dzisiejszym zamachu miał także być lider irackiego Hezbollahu.

Do zamachu miało dojść na międzynarodowym lotnisku w Bagdadzie. Samochód, którym podróżował Suleimani miał zostać ostrzelany.
W reakcji na ujawnienie informacji w mediach Donald Trump wkleił zdjęcie amerykańskiej flagi. Zdarzenie potwierdził już Pentagon. 

Źródło: wikipedia / cnn

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura